Nowe strony WTP i ZTM, warto się zapoznać

Region

Od 25 czerwca dostępna jest nowa, testowa strona internetowa Warszawskiego Transportu Publicznego nowa.wtp.waw.pl. Sprawdźcie również nową stronę ZTM. Zgłoszenia w sprawie spostrzeżeń i uwag dotyczących nowych stron przewoźnik zbiera do końca września.

Wielu mieszkańców powiatu grodziskiego i pruszkowskiego korzysta z oferty Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie. Przewoźnik umożliwił testowanie swoich nowych stron internetowych, które zamierza wprowadzić za kilka miesięcy.

Testowa strona Warszawskiego Transportu Publicznego jest dostępna pod adresem nowa.wtp.waw.pl. Można na nią wejść także z obecnej strony – kieruje na nią specjalny banner. Strona główna nowej witryny jest odpowiedzią na oczekiwania pasażerów dotyczące informacji, jakich szukają najczęściej i które powinny znajdować się „pod ręką”. Nowa strona została skonstruowana na bazie statystyk odwiedzin obecnej witryny. Po wejściu na testową nowa.wtp.waw.pl od razu jest dostęp do wyszukiwarki połączeń, komunikatów o aktualnej sytuacji komunikacyjnej w aglomeracji warszawskiej, informacji o bieżących zmianach w komunikacji oraz aktualności.

Główne menu strony zostało podzielone na sześć kategorii: „rozkłady, połączenia”, „bilety, opłaty”, „poradnik”, „dla turystów”, „aktualności” i „o WTP”. W prezentacji rozkładów jazdy wprowadzono kilka nowych rozwiązań ułatwiających wyszukiwanie informacji – oznaczenie, na poziomie wyboru linii, zmian w kursowaniu, możliwość dodania linii do ulubionych oraz przedstawienie na schemacie kursów wariantowych. Nowością są interaktywne mapy. Obecnie zaprezentowano na nich parkingi „Parkuj i jedź” oraz punkty sprzedaży biletów. Sukcesywnie publikowane będą kolejne mapy. Nowa jest także wyszukiwarka ulg. Wystarczy wybrać jak najwięcej warunków, jakie spełniamy, a system podpowie, jaki bilet kupić.

Natomiast na nowej stronie Zarządu Transportu Miejskiego nowa.ztm.waw.pl znajdą się informacje z zakresu m.in. zamówień publicznych, ofert pracy, konsultacji społecznych, projektów europejskich i inwestycji.

Zachęcamy do wejścia na nowe strony, wyszukania informacji, a także do zapoznania się z nowymi rozwiązaniami i funkcjonalnościami. Będziemy wdzięczni za poświęcenie kilku minut za „przeklikanie” strony i przesłanie uwag, pytań i wszelkich wątpliwości na adres mailowy: nowastrona@ztm.waw.pl. Na zgłoszenia czekamy do 30 września – informuje ZTM.

Planowany termin zastąpienia obecnej strony internetowej Warszawskiego Transportu Publicznego nowymi wtp.waw.pl i ztm.waw.pl to październik.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Nowe strony WTP i ZTM, warto się zapoznać”

 1. Benek pisze:

  To jest strona dla ludzi z miasta WARSZAWA !
  Nie macie wpr swoich wiadomości ?

 2. chłopski_rozum pisze:

  Kiedy w końcu w tej pierd….WKD będzie wspólny bilet w II strefie? Czy nie można zmienić tego zatwardziałego zarządu, dla którego ważniejsza jest maskotka? W końcu właścicielem WKD jest samorząd, czyli my wszyscy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły