Nowe składy dla SKM

Kolej

Szybka Kolej Miejska poszerza swój tabor. Przewoźnik właśnie rozstrzygnął przetarg na dostawę 13 nowych składów.

Dziś w barwach Szybkiej Kolei Miejskiej kursuje 28 nowoczesnych składów wyprodukowanych przez nowosądecki Newag oraz PESĘ Bydgoszcz. Przewoźnik ma również zaplecze techniczno-postojowe na warszawskich Szczęsliwicach co pozwala mu na zwiększenie taboru, a co za tym idzie poszerzenie oferty. Bez zaplecza było to niemożliwe, ponieważ składy SKM nocowały na… bocznicach. 

W październiku ubiegłego roku SKM ogłosiła przetarg na dostawę 13 nowych składów – ośmiu pięcioczłonowych oraz pięciu czteroczłonowych. Zamówienie obejmuje również dostawę symulatora, przeszkolenie pracowników oraz utrzymania pojazdów przez najbliższe 15 lat. Swoje oferty w przetargu złożyły dwie firmy: Newag i PESA. Za korzystniejsza uznano ofertę tej drugiej firmy. 

Przewoźnik przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. To oznacza wykorzystanie swoistej furtki na „domówienie” dodatkowych składów bez konieczności ogłaszania kolejnego przetargu. W ciągu czterech lat SKM będzie mogła zamówić w PESIE dodatkowych siedmiu pięcioczłonowych pojazdów i jednego czteroczłonoweo składu.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.