Nowe składy dla SKM

Kolej

Szybka Kolej Miejska chce kupić nowe pociągi. Przewoźnik ogłosił przetarg na dostawę trzynastu nowych składów z opcją zamówienia kolejnych ośmiu.

Warszawska SKM dysponuje dziś 28 nowoczesnymi składami od PESY Bydgoszcz i nowosądeckiego Newagu. Dzięki zapleczu techniczno-postojowemu na warszawskich Szczęśliwicach przewoźnik jest w stanie podwoić ofertę. Planowane jest uruchomienie m.in. linii do Piaseczna. Jednak aby to zrobić w pierwszej kolejności SKM musi zwiększyć posiadany tabor.

Przewoźnik ogłosił już przetarg na zakup 13 nowych składów – pięciu czteroczłonowych oraz ośmiu pięcioczłonowych. Dodatkowo zwycięzca postępowania ma dostarczyć SKM symulator, przeszkolić pracowników oraz zagwarantować usługę utrzymania pojazdów na wybranych poziomach przez… 15 lat. Czas realizacji zamówienia to aż sześć lat. SKM nie przygotowała jednak harmonogramu dostaw.

Co więcej przewoźnik zostawił sobie furtkę na ewentualne „domówienie” dodatkowych składów. To tak zwane prawo opcji. SKM w ciągu czterech lat z wybranym w przetargu wykonawcą będzie mogła podpisać umowę na dostawę kolejnych siedmiu składów – w tym wypadku będzie to jeden pojazd czteroczłonowy i sześć pojazdów pięcioczłonowych.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.