Nowe ścieżki rowerowe w Brwinowie i Otrębusach

Brwinów

Brwinowski urząd rozstrzygnął przetarg na budowę nowych ścieżek rowerowych w kilku miejscach na terenie gminy. Trasy dla jednośladów będą gotowe pod koniec września.

W ramach tej inwestycji powstać ma trasa rowerowa w ciągu ul. Natalińskiej od ul. Piaseckiego do stacji WKD w Otrębusach, a na szlaku dla rowerzystów od ul. Piaseckiego do Matecznika Mazowsze pojawi się punkt odpoczynku (wiata rowerowa, stojak, ławka i kosz na śmieci). Ciąg pieszo-rowerowy wybudowany zostanie też w samym Brwinowie. Chodzi o fragment ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z Biskupicką i Armii Krajowej do ul. Przejazd. Własną ścieżkę rowerzyści zyskają w Mosznie Wsi na odcinku od ronda do granicy z Pruszkowem.

Prace przeprowadzi firma Fal-Bruk, ta sama która w ubiegłym roku przebudowała ciąg ulic Piaseckiego, Malinowej i Poziomki do Matecznika Mazowsze w Otrębusach. Za budowę ścieżek na terenie gminy zainkasuje ponad 622 tys zł. Była to najtańsza propozycja. Najdroższe przekraczały milion złotych.

Termin wykonania prac to 30 września tego roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 12

12 odpowiedzi na “Nowe ścieżki rowerowe w Brwinowie i Otrębusach”

 1. Brwinowianin pisze:

  Najtańsza opcja, czyli najgorsza jakość. Ciekawy jestem czy burmistrz w ogóle zapytuje sie wykonawcy o grubość asfaltu i ilość warstw asfaltu, lub grubość podbudowy i rodzaj zastosowanego tłucznia ? Nie sądzę !

  • wtf pisze:

   patrząc po drodze parzniew-brwinów czy brwinów-kotowice czy tej pożal się boże pseudo drodze w rokitnie to raczej nie. Jadąc po tych cpr-ach na oponie 23c można sobie zęby wybić

   • Brwinowianin pisze:

    Wjeżdżasz kolarką na ścieżkę w Kotowicach :)? A opłaca Ci się to żeby za chwilę mieć problem przy przekroczeniu osi jezdni na końcu ścieżki ?

 2. Natalińska pisze:

  Lepiej niech najpierw prostytutki wygonią z lasu

 3. Dolejlama pisze:

  Ryzyko czego? Czemu duże?

 4. Anonim pisze:

  Wciąż brakuje ścieżek wzdłuż WKD i DW719.

  • none pisze:

   Jak dla mnie ścieżka przy 719 to głupota – jazda tamtędy przy dużym ruchu i wąchanie spalin to średni pomysł. Natomiast ścieżka wzdłuż WKD jest jak najbardziej sensowna szczególnie na jak największej części trasy. Ale oczywiście „niedasię”. Niedawno była petycja o budowę mostku nad Zimną Wodą między Kaniami a Nową Wsią i co? Nic się nie zadziało.

   • toi pisze:

    @none – zapominasz, że dla niektórych taka trasa to przemieszczenie się z A do B a tras wzdłuż WKD może nie być najszybszym sposobem. Rekreacyjnie może i tak.

    • dzbanek pisze:

     Ścieżkę prowadzącą wzdłuż torów od Pruszkowa do Parzniewa, mogliby przedłużyć tymi polami jakoś do Grodziska samego 🙂 dojazd do Pruszkowa drogą 719 to faktycznie nietrafiony pomysł.

    • none pisze:

     Owszem, jednak mimo wszystko chyba lepiej poprowadzić taką ścieżkę trochę obok, a nie przy samej 719. I co jakiś czas robić dojazd wzdłuż kolejnych ulic prowadzących do głównej. Ale tak, patrzę głównie z perspektywy rekreacyjnej.

 5. miś pisze:

  A kiedy będzie ścieżka z Parzniewa (od mostku na Zimnej wodzie do ul 36 P.P. Legii Akademickiej) Przejechać przez Parzniew na rowerze to duże ryzyko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły