Nowe radiowozy dofinansowała gmina Brwinów

Brwinów

Brwinowski magistrat dofinansował zakup radiowozów do komisariatu na terenie swojej gminy oraz dla Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Nie od dziś urząd w Brwinowie pomaga finansowo policji. W celu poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy finansuje m.in. dodatkowe godziny służb ponadnormatywnych, a także dokłada się do zakupu nowych radiowozów.

Co ciekawe, pomoc trafiła również do KPP Pruszków. – Jednym z normalnych narzędzi pracy policjantów są radiowozy i nieoznakowane samochody, od których sprawności technicznej zależy również jakość i sprawność funkcjonowania policji, poziom bezpieczeństwa obywateli, ale również bezpieczeństwo samych policjantów. Od kilku lat gmina Brwinów corocznie wykłada swoje środki własne i przekazuje je policji, dokładając się do zakupu nowych samochodów. W 2019 r. dołożyliśmy policji 50 proc. do zakupu radiowozu dla Komisariatu Policji w Brwinowie oraz część pieniędzy do zakupu radiowozu dla Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie – podkreśla burmistrz Arkadiusz Kosiński.

Oznakowany pojazd trafi do komisariatu w Brwinowie, natomiast nieoznakowany do Pruszkowa. Ten nieoznakowany będzie wykorzystywany na terenie całego powiatu pruszkowskiego.

Kwota jaką gmina Brwinów przeznaczyła na dofinansowanie zakupu radiowozów wynosi 45 tys. zł.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 12

12 odpowiedzi na “Nowe radiowozy dofinansowała gmina Brwinów”

 1. Marta L. pisze:

  Dofinansowanie z budżetu gminy do Policji ?To budzi wątpliwości.Policja powiązana finansowo z miejscowymi urzędnikami?Coś tu nie gra.

 2. rerekumkum pisze:

  to niezgodne z prawem ! Burmistrz nie mial prawwa finansować spółki skarbu państwa . Prokuratura tu będzie wezwana

 3. Daro pisze:

  Takie Złomy kupili? Cos ala Lanos ! ;(

 4. topkek pisze:

  Wolałbym żeby gmina brwinów dofinansowała drogi w swoim własnym mieście, bo na większości brwinowskich dróg to można urwać zawieszenie, ale widać są ważniejsze sprawy

 5. Pan Prado pisze:

  Czy burmistrz Brwinowa A.Kosiński (PO) może ingerować w spółkę państwową ?

 6. ona pisze:

  nie wiem czy burmistrz Kosiński ma prawo ingerować w spółkę skarbu państwa ?

 7. taka_prawda pisze:

  Na 2 strefę biletową nie ma, na radiowozy dla Pruszkowa jest. Dziwna polityka władz…

 8. Rodzinks pisze:

  Szkoda tylko że żaden z tych radiowozów nie pilnuje porządku na rondzie Wacława Kowalskiego gdzie notorycznie kierowcy wjeżdżają pod zakaz wjazdu.

 9. Bolo pisze:

  Szkoda tylko że żaden z tych radiowozów nie pilnuje porządku na rondzie Wacława Kowalskiego, gdzie notorycznie kierowcy wjeżdżają pod zakaz wjazdu. Jak porącony zostanie przechodzień wtedy będzie gadanie.O obsłudze monitoringu nie wspomnę.

  • BoloSrolo pisze:

   Szkoda tylko że żaden z tych radiowozów nie pilnuje porządku na rondzie Wacława Kowalskiego, gdzie notorycznie kierowcy wjeżdżają pod zakaz wjazdu. Jak porącony zostanie przechodzień wtedy będzie gadanie.O obsłudze monitoringu nie wspomnę. Boli mnie głow i jest już 15:25.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły