Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w regionie

Region

Wczoraj informowaliśmy o pierwszym potwierdzonym przypadku infekcji koronawirusem w powiecie grodziskim. Dziś sanepid podał informację o kolejnych trzech. Na terenie powiatu pruszkowskiego liczba potwierdzonych przypadków wzrosła do czterech.

Według raportu z godz. 13.00 w powiecie grodziskim mamy cztery potwierdzone laboratoryjnie przypadki zakażenia. Kolejne cztery osoby są hospitalizowane z powodu podejrzenia COVID-19. W domowej kwarantannie przebywa 180 osób, a nadzorem epidemiologicznym objęto 640 osób.

W powiecie pruszkowskim mamy już cztery potwierdzone laboratoryjnie przypadki infekcji koronawirusem (jeszcze wczoraj były to trzy przypadki). Nie ma w tej chwili osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zakażenia. Kwarantanną objęto 163 osoby. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 559 osób, w tym 40 po powrocie z zagranicy.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 14

14 odpowiedzi na “Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w regionie”

 1. dno pisze:

  a co robi sanepid, nie można się do nich dodzwonić

 2. Edwardo pisze:

  A gdzie są władze naszego miasta? Gdzieś się poukrywali??? Żadnych informacji, prewencji, nic… Miasto żyje samo sobie. Tak jak poniżej pisali inni komentujący, nie ma żadnych działań prewencyjnych. Przesież rząd dba o wszystkich i dla władz Pruszkowa to wystarczy …Serio???

 3. katarynka pisze:

  Czy to jest wirus importowany z zagranicy czy z pruszkowskiego ogniska?

 4. . pisze:

  No dzbany brawo… W biedrach zakupy robić

 5. Przerazony pisze:

  Ciekawe czy te potwierdzone zakażone osoby poinformowaly w jakich dniach i w jakich godzinach robiły zakupy w marketach. Podejrzewam ze nie i w Pruszkowie sa setki zarażonych chodzacych po ulicach i sklepach i roznoszacych dalej tego wirusa…

  • Xiao7 pisze:

   Kto wie, może sam jesteś zarażony wirusem i przechodzisz to zarażenie bezobjawowo. Czy teraz pamiętasz w których sklepach i marketach robiłeś zakupy, w jakich miejscach przebywałeś, z kim się spotykałeś?? Czy jesteś w stanie wymienić wszystkie te miejsca?? Jestem przekonany że nie jesteś w stanie wymienić wszystkich miejsc, przynajmniej jedno z nich pominiesz. Gdyby Ciebie zabrali na oddział zakaźny to byś był jeszcze bardziej przerażony niż jesteś teraz i tym bardziej nie będziesz w stanie wymienić wszystkich miejsc.
   I jeszcze jedno/ Nie panikuj bo paniką wyrządzisz sobie i innym więcej krzywdy niż sam wirus.

 6. X pisze:

  Dzisiaj listonosz roznosił listy z podatkiem. Podpisy, przekazywanie listów. Naprawdę musi się to tak odbywać?
  Jeśli się okaże, że ktoś był chory, to listonosz mógł to roznieść po całym osiedlu. Brawo, kuźwa brawo.

 7. Piastowianka pisze:

  A wiadomo coś więcej o tych ludziach? Jakaś praca, osiedle… okolica…? Oby szybko wyzdrowieli!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły