Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w regionie

Region

Z najnowszych danych powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych w Pruszkowie i Grodzisku wynika, że odnotowano nowe przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w naszym regionie

Na terenie powiatu pruszkowskiego potwierdzono już 10 przypadków infekcji koronawirusem. Wczoraj było to osiem przypadków. Nie ma osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia COVID-19. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 858 osób. W domowej kwarantannie przebywa 245 osób.

W powiecie grodziskim liczba potwierdzonych laboratoryjnie przypadków zakażenia wzrosła od wczoraj o jeden i wynosi 5. Jak informowaliśmy na WPR24.pl w nocy z poniedziałku na wtorek infekcję zdiagnozowano u jednego z lekarzy na oddziale chirurgii Szpitala Zachodniego.

Aktualnie na terenie powiatu grodziskiego mamy trzy osoby hospitalizowane ze względu na podejrzenie zakażenia. 925 osób objęto nadzorem epidemiologicznym, a 188 domową kwarantanną.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 30

30 odpowiedzi na “Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w regionie”

 1. NiechTrwaDobraZmiana pisze:

  Gdyby rządzili nami złodzieje i oszuści, cała oPOzycyjna banda, to teraz, poza koronawirusem, umieralibyśmy z nędzy i głodu. „Piniądze” gangu zakopane na kontach szwajcarskich ( bo nie w Zakopanem), a Polacy na roboty byliby wysyłani do wspaniałomyślnych niemieckich przyjaciół . Dziękujmy Opatrzności za nasz POLSKI RZĄD, PANA PREMIERA I PREZYDENTA. W nich cała nasz nadzieja na uratowanie naszej wspaniałej Ojczyzny. Niech Dobra Zmiana trwa dla dobra wszystkich Rodaków.

 2. Zxc pisze:

  Aby do wyborów dotrwać i wybrać Jedynego godnego „PREZYDENTA POLAKÓW” Matko Bosko miej w opiece wyborców…

 3. Kaczor pisze:

  Precz z pisem

 4. Zed pisze:

  Napój się wody chłopie bo już ledwo zipiesz. Bądź dobrej myśli, wszystko dobrze się skończy. Ilość przypadków wirusa cały czas poniżej krzywej EU.

  • Ed pisze:

   Bo nie robią tylu testów co na zachodzie. Są w czarnej d… nic nie zrobili. Testów mało w porównaniu z innymi krajami 10 krotnie mniej jest wykonywanych to i mniej jest wykrywanych przypadków. Coś widzę że dobrze robiony jesteś przez propagandę, alboś głupiec i z logicznym myśleniem ci nie po drodze

   • Sundajski pisze:

    Jakieś konkretne dane? Czy somsiad ci mówił?

   • Zed pisze:

    W Szwajcarii jest 10 500 zarażonych i umarło tam z tego powodu 150 osób. W Polsce jest ok. 1000 przypadków a zmarło 13 osób. Dalej brniesz w swoje 10 razy mniej czy może chcesz udowodnić, że mamy 10 razy lepszą służbę zdrowia.

    • www pisze:

     @Zed – W Polsce wykonano 25 tys testów, w Szawajcari 100 tys. testów. Ty naprawdę jesteś debilem, pewnie dlatego głosujesz na pis. Wystarczy wyguglać hahahahaha @Ed masz rację pisowscy nieudacznicy za mało robią testów to i mało jest wykrywanych przypadków, inne kraje lepiej zarządzane zadbały o odpowiednie ilości testów a nasi żenada

    • Zajadliwy pisze:

     Zed ty suczko. Szwajcaria już od dawna ma problem więc tam osoby zdążyły już pochorować tyle czasu ile potrzeba żeby umrzeć. W Polsce nie było jeszcze tyle ekspozycji. Ale poczekaj jak choroba się skończy i podsumujesz zgony to w Polsce będzie więcej.

     Znowu próbujesz zrobić ku… Z że statystyki. A to przecież twoja matka nią jest i nikt inny nie będzie.

     Znowu porownujesz gruszki z jabłkami. To co zrobiłeś w swoim komentarzu to jakbyś oglądał wyścig formuły 1 o godzinie 14 i Kaczynski co prawda w swoim bolidzie jest ostatni ale cała resztą zawodników wczoraj o 14 nawet nie była na torze…

     Idź ojca od dzidy odciągać frajerze a nie piszesz głupoty.

  • Wilku Starszy pisze:

   Zawsze piszesz, by napić się wody, gdy sensownych argumentów brak i trzeba to czymś przykryć. Oczywiście, że będziemy poniżej krzywej EU, bo wcześniej wszystko zamknęliśmy.
   Co nie zmienia faktu, że jesteś partyjnym kłamczuszkiem, którego właśnie kolejny raz przyłapano na kłamstwie, a my jako kraj robimy za mało testów na milion mieszkańców i liczba zakażonych jest niedoszacowana. Dramatu nie ma, realnie pewnie mamy 2-3 tysiące zakażeń na ten moment.

  • aaa pisze:

   Dla kogo się dobrze skończy? Mateuszek i spółka Srebrna zrobią lepsze interesy na koronawirusie niż na innych przekrętach? Już jeden z pislamistów (doradca Dudy) założył firmę na Cyprze, a misiewicze kupili od niego testy bez przetargu,.. biznes się kręci.

 5. aaa pisze:

  LuckMc.Kane, fejkniusy to domena PiS, nie kto inny jak Mateuszek ogłaszem wszem i wobec, że Polska jest przygotowana na koronawirusa, że służba zdrowia jest odpowiednio przygotowana. Przecież te głąby nawet nie przystosowali laboratoriów, nie zakupili testów,.. dopiero później przez firmę doradcy prezydenta bez przetargu zakupili testy. Firma zarejestrowana na Cyprze.

  • Rollo pisze:

   ale w następnym wystąpieniu po tym jak ogłosił że Polska jest już od paru miesięcy gotowa na koronawirusa powiedział że jeszcze miesiąc temu nikt nie przypuszczał że to sie pojawi w europie i że jest takie groźne. Także to co Matouszek mówi trzeba zakładać że jest zupełnie odwrotnie!

 6. kik pisze:

  W styczniu władze Polski dostały wiadomość od wywiadu NATO o epidemii koronawirusa, informowali o szybkim rozprzestrzenianiu się wirusa i zalecali gromadzenie zapasów i przygotowywanie się do przyszłej epidemii. Niestety rząd nawet nie dołączył Polski do wspólnych zakupów interwencyjnych. Mieli ważniejsze sprawy: wybory, dofinansowanie TVPiS, nagrody dla pracowników kancelarii prezydenta, premiera i ministrów i co najważniejsze podwyżki dla służb mundurowych.

 7. Luck Mc.Kane pisze:

  Wilku Starszy, już totalnie Ci na mózg padło ?
  Wyłącz TVN oparty tylko na fejkniusach, których oczywiście nawet nigdy nie wyjaśnie do końca! Liczy się tylko efekł „ŁAŁ” !
  TAKIEJ TANIEJ PROPAGANDZIE ULEGAJĄ TYLKO TACY JAK TY

 8. paca pisze:

  Tym razem aż kilkanaście osób zarażonych z personelu szpitala we Wroclawiu. Współczuję. To pokazuje dramat w szpitalach. Chyba rzeczywiście dopóki dychasz człowieku lepiej dychaj w domu.
  Myślę że ta zaraza wyprze tę pisowską. Nawet gdyby, w co nie wierzę, utrzymali majowy termin wyborów to będzie już tak źle że nie będzie szans na reelekcję. Zacznie się wykruszać nawet żelazny elektorat. Taka sytuacja może powalić każdą wladzę. To że będzie po Dudzie i po Kaczynskim nie cieszy mnie bo cena będzie za wysoka. Mimo wszystko łatwiej się żyje z pisowską zarazą i łatwiej się z nią rozprawić tradycyjnymi metodami.

 9. Wilku Starszy pisze:

  Jakiś czas temu partyjny kłamczuszek Zed napisał: „Chyba nie do końca tak było. Gdy w połowie lutego totalna opozycja nie widziała nic poza palcem posłanki Lichockiej i była zainteresowana tylko onkologią, inni pomyleńcy w PE zajmowali się ograniczeniem spożycia mięsa, to jedynie instytucje państwowe na czele z ministrem Szumowskim zajmowały się koronawirusem.”

  No to patrz kłamczuszku na interpelację poselską z 31 stycznia.

  „Interpelacja nr 1903
  do ministra zdrowia
  w sprawie rozprzestrzeniania się koronawirusa z Chin
  Zgłaszający: Małgorzata Niemczyk
  Data wpływu: 31-01-2020
  Szanowny Panie Ministrze!
  Liczba ofiar śmiertelnych na dzień 31.01.2020 r. w Chinach wynosi 2012, liczba zarażonych wynosi 9692 osoby. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła międzynarodowy stan zagrożenia. W związku z powyższym, proszę o pilną odpowiedź na następujące pytania:
  Ilu obywateli z Polski, przebywa w Chinach, ilu obywateli zadeklarowało natychmiastową chęć powrotu do kraju, czy są przygotowywane specjalne samoloty?
  Czy w Polsce został powołany sztab kryzysowy, w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa?
  Czy inne państwa w Europie/świecie powołały sztaby kryzysowe, jeśli tak to które?
  Do jakich państw dotarł koronawirus, oraz ile jest potwierdzonych zachorowań w tych państwach?
  Czy w Polsce mamy potwierdzony przypadek koronowirusa?
  W jaki sposób Polska jest przygotowana na ewentualną epidemię? Jakie procedury już wszczęte a jakie przygotowano?
  Czy Polska posiada wystarczające zapasy leków, testów i innych środków niezbędnych do powstrzymania epidemii, oraz czy w najbliższym czasie planowany jest zakup odpowiednich ilości aby zapobiec epidemii?
  Czy planuje się wprowadzenie lub ograniczenie lotów do/z Chin?
  Czy planuje się wprowadzenie lub ograniczenie w handlu z Chinami?
  Jakie są wprowadzone procedury kontroli pasażerów na lotniskach w Polsce? Czy są sprawdzani wszyscy przybywający? Jeśli nie to z jakich państw są poddawani szczegółowej kontroli? Na czym polega ta kontrola?
  Czy istnieje maseczka zabezpieczająca przed zakażeniem koronawirusem, proszę o wskazanie właściwego rodzaju.
  Ze względu na możliwe zagrożenie epidemiologiczne proszę o jak najszybszą odpowiedź na zadane pytania (w przypadku braku możliwości udzielenia na wszystkie, proszę o systematyczne udzielanie odpowiedzi na pytania, na które już będzie znana odpowiedź).
  Z góry serdecznie dziękuję za udzielenie odpowiedzi na niniejszą interpelację.
  Z wyrazami szacunku
  Małgorzata Niemczyk”

  • paca pisze:

   Pamiętasz jak Ziobro po śmierci Blidy trząsł się błagając Kaczynskiego o radę co teraz ? Tak teraz @zed się trzęsie i wertuje instrukcje kolesiów. Było trochę czasu żeby zadziałać. Służby nasze zajmują się opozycją. Zabezpieczyli się Estonczycy, Czesi podobno wykupili od nas maseczki…Ale w Polsze ino o reelekcji nieudacznika się myśli. Każde działanie także te słuszne możliwe jest pod warunkiem że nie zaszkodzi wyborom.

  • Jadzia pisze:

   tylko jarosław kaczyński może świat uratować. i jego kot zawsze dziewica.

  • xxx pisze:

   Wejdź kolo na profil tej posłanki na Twitterze a porazi Cię palec innej posłanki we wszystkich odsłonach. Tak zainteresowana problemem osoba złożyła epokową interpelacje i zajmowała się spokojnie palcem. Coś tu nie pasi.
   https://twitter.com/GosiaNiemczyk?lang=pl

 10. Dorotka pisze:

  Może by ktoś wreszcie uściślił – powiat pruszkowski jest duży. Gdzie??? Pruszków? Piastów? Brwinów? Raszyn? Nadarzyn? GDZIE???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły