Nowe przypadki zakażeń w naszym powiecie

Region

Na terenie powiatu pruszkowskiego potwierdzono dwa nowe przypadki zakażenia COVID-19, Oba przypadki zostały potwierdzone laboratoryjnie.

Jeszcze w piątek sanepid z Pruszkowa informował, że potwierdzonych przypadków zakażeń z terenu powiatu było do tej pory cztery. Opublikowana dziś informacja o sytuacji epidemiologicznej pokazuje, że laboratoryjnie potwierdzono dwa nowe przypadki (łącznie od początku epidemii jest ich sześć).

Na terenie powiatu pruszkowskiego nadzorem epidemiologicznym objętych jest 623 osób, a 217 przebywa na kwarantannie domowej. Mimo dwóch nowych przypadków zakażeń nikt nie jest hospitalizowany z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19.

Jak prezentuje się sytuacja na terenie powiatu grodziskiego? Tu pod nadzorem epidemiologicznym jest 908 osób, a 222 osoby są objęte kwarantanną domową. Obecnie z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19 hospitalizowane są cztery osoby. Do tej pory laboratoryjnie potwierdzono cztery przypadki zakażenia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 52

52 odpowiedzi na “Nowe przypadki zakażeń w naszym powiecie”

 1. Bazyl pisze:

  A co Ty masz do Owsiaka! Większość respiratorow jest z wosp! Tego to już nikt nie mówi!?

 2. Lwica pisze:

  Zdrowia W…

 3. Bt pisze:

  Zwróć się do Owsiaka on ci na pewno

 4. Bt pisze:

  Pan ktoś nowy minister zdrowia ,wie najlepiej

 5. Ldk pisze:

  Idzie się leczyć kobieto i módl się żeby cię wirus nie dopadl

 6. Rysiek pisze:

  Gdzie mieszkaja zarazeni?? Trzeba omijac to miejsce

 7. Barrbara pisze:

  Teraz niech Telewizja Polska za te dwa miliony ratuje Polskę…lepiej mieć ci oglądać w czasach kwarantanny..niż dać pieniądze na slużbę zdrowia żeby maseczki były co zmniejszyło by być może liczbę zachorowań…500+dla częsci społeczwńatwa ważniejsze niż zdrowie ogółu ważne zwby wybory wygrax

 8. Wilku Starszy pisze:

  Kto ostatnio latal LOTem? Redakcjo, moze jakis komunikat? Wziete z warszawa w pigulce.

  INFOrmujemy,że podczas Rejsu LO6310 na pokładzie samolotu przebywały osoby, u których kilka dni później pozytywnym wynikiem testu stwierdzono obecność COVID-19 (nie wiadomo, czy osoby te były zakażone w czasie lotu czy tez później).

  Z informacji,które posiadamy część pasażerów tego lotu z Pruszkowa i Legionowa otrzymała instrukcję z SANEPIDU jak mają postępować w zaistniałej sytuacji.
  Prosimy pozostałych o niezwłoczny kontakt ze Stacją Sanitarno Epidemiologiczną właściwą do regionu zamieszkania.
  Pasażerowie lotu LO6310 powinni poddać się kwarantannie dla dobra swojego, bliskich i osób,z którymi się kontaktują

 9. w grupie ryzyka pisze:

  jak są odbierane śmieci od osób chorych? czy jest procedura? przecież wszystko wymaga dezynfekcji, te śmiwci powinny być traktowane jak odpad medyczny z WIRUSAMI!!!!!

 10. jeszcze zdrowy pisze:

  A może Policja winna częściej patrolować ulice, zwłaszcza przy małych osiedlowych sklepikach z alkoholem. Tam zbierają się amatorzy trunków, dyskutują , przesiadują pod sklepem a później idą do domu i tam………. .

 11. rymek pisze:

  nformujemy że spółka Ferrero ma w d…e pracowników na produkcji. Stanowczo reagujemy na zaistniałą sytuację przestawiając na pracę zdalną wartościową część personelu. Jednocześnie pragniegmy poinformować że zaprzestanie produkcji przyniesie nam straty finansowe, natomiast jesteśmy w stanie wkalkulować straty w ludziach(czytaj, w robotnikach) Drodzy konsumenci Nutelli i jaj czekoladowych. Spełniając obywatelski obowiązek i stosując się do przesłania miłościwie nam panujących Zostaliście w domu. Jednak chrupiąc jajo czekoladopodobne Pomyśl o ludziach którzy z narażeniem życia i zdrowia pracują w zatłoczonych fabrykach. Smacznego!!

 12. WGR zaraza z fereero pisze:

  kupujesz konder niespodzianki z ferrero poczytaj komentarze z zakładu link mam nadzieje , że admin przepuści : kierowca co woził ludzi pksem górjec już zamarł ta jedna pielęgniarka jej chłop pracował w ferrero a oni jest ok a tam pracownicy pod linkiem :
  https://www.grojec24.net/news-ferrero-nie-planujemy-wstrzymania-dzialalnosci-w-belsku-duzym,6355.html

 13. zostań pisze:

  Statystyki pokazują, że cała ta sztucznie napędzana panika dotycząca koronawirusa to ściema. We Włoszech średni wiek osób, które zamarły „z powodu” tego wirusa to ponad 80 lat, przy czym niemal wszyscy mieli choroby współistniejące. Tymczasem średnia długość życia we Włoszech to ok. 82,5 lat (2016 rok). To pokazuje, że osoby, które zmarły i tak najprawdopodobniej umarłyby wkrótce i bez zrażenia koronawirusem. Czy zatem jest to wystarczający powód do sterroryzowania całego społeczeństwa?

  • X pisze:

   Jak dożyjesz 80 to będziesz miał choroby współistniejące… Jak można być tak tępym.

   • zostan pisze:

    Skoro jesteś taki tępy to widocznie można. Ale nie martw się, twoja tępota to nie jest choroba, więc wirus ci krzywdy nie zrobi.

    • X pisze:

     @zostan debiku już tłumaczyłę skoro dalej nie rozumiesz. to że średnia życia wynosi 82,5 a umierają średnio 80 latkowie nie znaczy że ludzie tracą 2,5 roku życia.
     Jak masz społeczeństwo które żyje albo 20 albo 80 lat (50% prawdopodobieństwa) to średnia wynosi 50. Jak zaczną umierać 49 latkowie nagle wszyscy to średnia nie spadnie o rok tylko z 50 obniży się do około 37 lat.

     Tak samo ci 80 latkowie to kandydaci na dożycie setki, którzy umierają przedwczesnie.

 14. Michał pisze:

  Dopytajcie ile z tych osób miało zrobione testy. Za chwilę okaże się, że pewnie niewielu. Tak państwo Dudy i Morawieckiego zaniża statystyki.

  • B,T pisze:

   Państwo twojego guru już by nas wykończyło ,przecież mynyster Arłukowicz czy jak tam Ukraińcowi na nazwiskoz odmówił zakup maseczek,kKopaczowa razem. zGrodzkim by cię wyleczyli.

   • vvv pisze:

    Zejdź na ziemię, co ma Arłukowicz do maseczek? To obecny rząd wiedząc w styczniu o epidemii nie zrobił żadnych kroków w celu uzupełnienia braków. Cały czas kłamali że są przygotowani do walki z pandemią, a tak naprawdę wszyscy rządzący za narażenie Polaków na zarażenie lub śmierć trafią pod T.S.

 15. katarynka pisze:

  W powiecie czy w Pruszkowie? Południowa Korea informowała mieszkańców, że promieniu kilku kilometrów są nowe przypadki. Podziałało lepiej niż przymusowa kwarantanna, bo ludzie zdali sobie sprawę, że lepiej ograniczyć kontakty, zakupy jeśli zaraza jest w pobliżu. Może też tak należałoby działać! Ich sposób zadziałał! Czekacie na Włochy?

 16. paca pisze:

  A są jakieś szacunki ciemnej liczby zachorowań ?

  • silver pisze:

   60% populacji. Lubisz plotki?

  • Zed pisze:

   Jakby się nie starać, pozostają tylko fake newsy ale gdyby ktoś chciał poznać liczby to może sam sprawdzić:
   https://twitter.com/Iza43567311/status/1238898328840089601?s=19
   Najciekawsze dla „spiskowców” pewnie są zestawienia w czasie ilości testów (pozytywne, negatywne, %). Niestety muszę rozczarować. Nie dość, że ilość jest przyzwoita to % pozytywnych ciągle w zakresie ok. 2,5 do 3,5 % nawet przy podwojeniu ilości testów i zachowaniu krzywej przyrostu zarażonych. Najlepszy dowód, że tu żadnej ciemnej liczby nie da rady wstawić. Sorry, że popsułem taką fajną zabaweczkę. Pozdrowienia dla tego pana od analizy mojej osobowości hihihi.

   • Zef pisze:

    Ciemna liczba oznacza przypadki nieujawnione. Np. Ktoś miał kontakt z zarażonym, jest chory, zaraza ale nie ma objawów. Nie testujemy każdego kto miał kontakt z chorym bo w 99% albo i więcej wynik byłby negatywny i popsuł y te 3,5% do których @Zed wali gruchę już drugi dzień.
    W każdym razie skoro na 100 testowanych ludzi (którzy wyglądają jak osoby chore na koronawirusa) 3 osoby są rzeczywiście chore to pokazuje że nie mamy metod do wytypowania chorych. Biorąc pod uwagę dalszy lawinowy przyrody chorych wciąż wykrywamy przypadku które przed wykryciem mogły zarazić innych.
    Moim zdaniem mamy wykryte 1/10 przypadków. Bo nie wierze ze jak Ziutek z Piastowa ma kaszel i gorączkę to poleci do szpitala, zamiast tego pobiegnie do monopolowego po wódkę do dezynfekcji i nikomu nie powie bo jak trafi do szpitala to go tam tym koronowyruzem zarażą.

    Mijaliscie na ulicy kogoś kaszlącego? Koronawirus czy nie? Dalibyście mu starej @Zeda kichnąć w twarz na podstawie diagnozy lekarza „siedzieć w domu i brać witaminę C. Jakbyś zaczął się dusić to dzwoń po karetkę. „?

   • Twoja stara mendziara pisze:

    To nie jest spisek ty ciemniaku. Skoro nie ma ciemnej liczby to czemu w sklepie zamiast stanąć w kolejce tuż obok ładnej blondyny i po cichu obwachiwac ja jak zwykle pies albo twój stary muszę trzymać 1,5 metra odstępu?
    Przecież wystarczy zapytać czy miała pozytywny wynik testu na koronawirusa i jak nie to jazda w stylu twojego starego.

    Skoro nie ma ciemnej liczby czyli znamy wszystkich zakażonych to można ich odizolować a resztę wpuścić do normalnego życia. Tylko że ekhm ekhm, tydzień bezobiawowo i zaraza… brzmi jak każda wykryta osoba kilka dni temi zanibyla wykryta (czyli była w ciemnej liczbie pustaku zedzie).

  • Ktos pisze:

   Tak 10 razy tyle co ujawnione przypadki.

  • Bt pisze:

   A są jakieś szacunki głupoty ludzkiej ,szkoda ,że LOT nie organizuje lotów w drugą stronę,debili .

   • Zz pisze:

    A dlaczego uważasz że pytanie jaki jest odsetek osób chorych z niewykryta choroba w stosunku do osób z wykryta choroba? Cały sztab bardzo inteligentnych ludzi w różnych krajach stara się to oszacować.

    To że ty jesteś zbyt głupi nie znaczy, że dane pytanie jest niewłaściwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły