Nowe przedszkole w Podkowie Leśnej już gotowe

Podkowa Leśna

Końca dobiegła budowa nowego przedszkola przy ul. Głównej w Podkowie Leśnej. Dzieci z nowego obiektu zaczną korzystać we wrześniu.

W ramach inwestycji rozebrany został stary budynek przedszkola przy ul. Głównej. W jego miejscu został wybudowany nowy budynek w standardzie pasywnym. To oznacza, że obiekt ma minimalne zapotrzebowanie na energię cieplną, czy wentylację.. Budynek jest zaprojektowany w taki sposób, by zyski cieplne były zmaksymalizowane.

Nowe przedszkole to dwukondygnacyjny budynek z czterema salami przedszkolnymi. Jest tu również sala wielofunkcyjna i oddział żłobkowy. W środkowej części obiektu ulokowano dziedziniec.

– Właśnie formalnie zakończyliśmy budowę naszego przedszkola w standardzie pasywnym. Po wszystkich odbiorach technicznych i instytucjonalnych, budynek został przyjęty przez nadzór budowlany do użytkowania. Możemy zacząć przenosić meble, urządzenia, zabawki. Zresztą w ostatnich tygodniach zamówiliśmy sporo nowych rzeczy – mam nadzieję, że najmłodsi będą zadowoleni – przyznaje Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej. – Jeszcze przed nami urządzenie terenu, posadzenie drzew, fotowoltaika na dachu, mycie i sprzątanie. Od kilku dni załoga przedszkola pracuje w pocie czoła. Wielkie brawa Już dzisiaj zapraszam wszystkich – najprawdopodobniej w ostatni weekend sierpnia na „Dzień otwarty”—dodaje włodarz miasta-ogrodu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Nowe przedszkole w Podkowie Leśnej już gotowe”

  1. Wilku Starszy pisze:

    A w innych miastach bida, inne dzieci, te od gorszego Boga, chodzą do ruder, starych, brzydkich, zapyzialych. No, ale tu będą chadzac dzieci aktorów, polytykow, celebrytów buahahaha!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły