Nowe przedszkole w Podkowie coraz bliżej

Podkowa Leśna

Niespełna 12 mln zł będzie kosztować nowego przedszkola przy ul. Głównej w Podkowie Leśnej. Podkowiański magistrat wybrał właśnie ofertę na budowę placówki.

Do przetargu na budowę podkowiańskiego przedszkola zgłosiło się sześć firm. Najniższa oferta opiewała na niespełna 12 mln zł, a najdroższa na blisko 15,5 mln zł. Za najkorzystniejszą uznano ofertę firmy Climatic z Reguł, która zaproponowała najniższą kwotę.

W ramach inwestycji rozebrany zostanie istniejący budynek przy ul. Głównej. W jego miejscu zostanie wybudowany nowy budynek w standardzie pasywny. To oznacza, że będzie miał minimalne zapotrzebowanie na energię cieplną, czy wentylację. Dodatkowo zapewniony zostanie pełny komfort użytkowania. Budynek jest zaprojektowany w taki sposób, by zyski cieplne były zmaksymalizowane.

Nowe przedszkole będzie dwukondygnacyjnym budynkiem wyposażonym w cztery sale przedszkolne. Znajdzie się tu również sala wielofunkcyjna i oddział żłobkowy. W środkowej części obiektu znajdzie się również dziedziniec.

Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 30 czerwca 2021 r. Na czas realizacji prac placówka zostanie przeniesiona do szkoły podstawowej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.