Nowe parkomaty staną w Grodzisku

Grodzisk Maz.

Strefa płatnego parkowania w Grodzisku Mazowieckim powiększy się o 11 nowych parkomatów, które staną m.in. przy ul. Spółdzielczej.

Grodziski urząd ogłosił przetarg na dostawę nowych maszyn do pobierania opłat za parkowanie. W ramach tego zadania zmodernizowane zostaną też cztery istniejące parkomaty. – Zamówienie obejmuje zainstalowanie i zaprogramowanie parkomatów do poboru opłat za parkowanie, modernizację istniejących do nowego standardu, uruchomienie Centralnej Bazy Danych,  serwis, obsługę i kompleksowe utrzymanie parkomatów oraz Centralnej Bazy Danych, przeprowadzenie szkolenia w zakresie obsługi dostarczonego sprzętu oraz oprogramowania – czytamy w dokumentach.

Nowe urządzenia będą zapisywać takie dane jak numer rejestracyjny, markę pojazdu czy ulicę postoju. Opłaty będzie można w nich wnosić za pomocą zbliżeniowych kart bankowych i bilonu. Maszyny mają obsługiwać kierowców w trzech językach. Poza polskim, także w angielskim i niemieckim. Powinny pojawić się na ulicach Grodziska do końca grudnia tego roku. O ile pomyślnie uda się zakończyć przetarg i wyłonić ich dostawcę. Na oferty grodziski magistrat czeka jeszcze tylko chwilę, do 25 lipca.

A gdzie pojawią się parkometry? Oto ich orientacyjna lokalizacja:

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.