Nowe parkingi rowerowe przy WKD

Region

Przy trzech stacjach Warszawskiej Kolei Dojazdowej pojawiły się nowe stojaki rowerowe i inne udogodnienia dla rowerzystów. – Tym samym już wszystkie przystanki WKD w granicach Warszawy mają parkingi rowerowe – zaznacza Łukasz Puchalski, pełnomocnik ds, komunikacji rowerowej w Warszawie.

Największy nowy parking dla rowerów powstał przy stacji WKD Raków. Po obu stronach torów stanęły łącznie 24 stojaki. – Dodatkowo wyznaczone zostały brakujące przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniach z ulicami Działkową oraz Równoległą – wyjaśnia Puchalski. Po pięć stojaków pojawiło się przy WKD Salomea i WKD Reduta Ordona.

W międzyczasie pełnomocnik przygotowuje też koncepcję funkcjonowanie systemu Veturilo na lata 2021-25. W przyszłym roku ogłoszony zostanie przetarg na obsługę systemu wypożyczalni rowerowych w Warszawie, a przypomnijmy że w jego ramach funkcjonuje m.in. kompatybilny ze stołecznym Rower Gminny w Michałowicach. – Za nami są już konsultacje społeczne. Przez blisko miesiąc zbieraliśmy opinie, pomysły i uwagi mieszkańców dotyczące funkcjonowania Veturilo. Zorganizowane zostały spotkania stacjonarne oraz mobilny punkt konsultacyjny w formie podróżującego po całej Warszawie roweru towarowego. Pomysły można było przesyłać także mailowo oraz wypełniając specjalnie przygotowaną w tym celu ankietę internetową. Udało nam się zebrać ponad 5 000 ankiet, otrzymaliśmy też ponad 700 uwag drogą mailową. Łącznie na spotkania z mieszkańcami przeznaczyliśmy 40 godzin. Wszystkie zgłoszenia są teraz analizowane. W najbliższych tygodniach zostanie opracowany raport podsumowujący konsultacje – zaznacza Łukasz Puchalski.

Wkrótce rozpocznie się tez dialog techniczny z operatorami tego typu systemów rowerowych. – W ramach dialogu firmy zajmujące się systemami roweru publicznego mogą zaprezentować nam swoje najnowsze rozwiązania i technologie. Chcemy zyskać wiedzę na temat dostępnych na rynku produktów oraz ich wad i zalet. Dialog techniczny pomoże w stworzeniu optymalnych założeń do planowanego przetargu – dodaje pełnomocnik.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Nowe parkingi rowerowe przy WKD”

 1. Mat pisze:

  A kiedy hulajnogi? Pewnie wtedy kiedy będzie odpowiednia infrastruktura (za sto lat), bo na razie same dziury, doły i wysokie krawężniki 😀

 2. postęp pisze:

  W WKD przewóz rowerów powinein być za darmo tak jak to jest w ZTM. Także wspólny bilet WKD-ZTM musi być na całą II strefę, a nie tylko do Opaczy. WKD to zacofanie i zatwardzenie.

 3. Anonim pisze:

  Stacji rowerów miejskich jest za mało. Powinny być co max 500 metrów. W takim Pruszkowie jest zaledwie kilka.

  • adaś pisze:

   prawda 🙁 chociażby przy galerii Nowa Stacja powinny być rowery (od strony pl.mechaników – bo w weekendy tylko od tej strony jest otwarte wejście).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły