Nowe oblicze Studziennej coraz bliżej

Pruszków

Nowoczesne budynki socjalne przy ul. Studziennej są już prawie gotowe. Niebawem rozpocznie się ich zasiedlanie. To dopiero pierwszy etap zmian, jakie zajdą na ul. Studziennej w pruszkowskiej dzielnicy Bąki.

Na jednej z działek przy ul. Studziennej końca dobiega budowa dwóch budynków wielorodzinnych. Każdy z nich ma trzy kondygnacje i dwie klatki schodowe. W każdej klatce znajduje się sześć mieszkań w tym jedno przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Mieszkania nie są jednak zbyt duże. Lokale są głównie jedno lub dwupokojowe. Na jakim etapie są prace? – Trwają roboty wykończeniowe. Zasiedlanie budynków chcielibyśmy rozpocząć w maju – przyznaje Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Kto trafi do budynków przy Studziennej? Nowe lokum znajdą tam m.in. mieszkańcy budynków przy… ul. Studziennej. Chodzi tu o lokatorów trzech budynków z numerami 8, 10 i 12. Te obiekty są przewidziane do rozbiórki. Nie oznacza to jednak, że wszyscy zostaną przekwaterowani do lokali w nowych blokach. Władze miasta proponują również mieszkania w innych lokalizacjach.

Rozbiórka starych budynków rozpocznie się jeszcze w tym roku. Bez tego TBS nie będzie mógł ruszyć z kolejną inwestycją. W miejscu starych budynków mają zostać wybudowane nowe bloki. Chodzi tu o pięć trzykondygnacyjnych budynków. W każdym ma się znaleźć po 21 mieszkań. Projekt ma być gotowy pod koniec I kwartału bieżącego roku. – Budowa powinna rozpocząć się w 2016 r., jednak trudno powiedzieć kiedy dokładnie. Wszystko ze względu na konieczne przekwaterowanie mieszkańców ze starych trzech budynków jednopiętrowych. Cała inwestycja od chwili rozpoczęcia budowy powinna zakończyć się po dwóch latach – zaznacza Zbigniew Piotrzkowski, prezes TBS „Zieleń Miejska”.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.