Nowe nasadzenia w parku

Brwinów

Końca dobiegają prace w brwinowskim parku prowadzone w ramach projektu „Kolejny etap rewitalizacji parku miejskiego w Brwinowie – zagospodarowanie terenów zieleni”.

Brwinowski Park Miejski pięknieje z dnia na dzień. Wszystko za sprawą prac prowadzonych na jego terenie. Roboty prowadzone w części istniejącej oraz ogrodzie botanicznym w finałową fazę. Roboty mają potrwać do końca października, ale efekt końcowy będzie można podziwiać wiosną. Ciekawostką jest ogród botaniczny, gdzie zaplanowano posadzenie ponad 30 tysięcy roślin: różnego rodzaju kwiatów, bylin, drzew, krzewów. Do nasadzeń zostały wybrane rośliny naturalnie występujące w naszych warunkach klimatyczno-glebowych. Oprócz zagospodarowania zieleni pojawiły się już m.in. alejki spacerowe, placyki rekreacyjno-edukacyjne z kostkami wiedzy, grami i stołami edukacyjnymi oraz tablice informacyjne z ciekawostkami o faunie i florze.

W części istniejącej parku powstały nowe alejki, a przy nich ławki i kosze. Stanęły słupki z koszy gabionowych i zostały zamontowane dwa stoły betonowe szachowe oraz stół betonowy do tenisa stołowego. Obecnie trwa urządzanie zieleni. Na nowych rabatach sadzone są rośliny.

Niestety, nim wszystko zaczęło cieszyć oczy mieszkańców Brwinowa i okolic, doszło do… kradzieży. – Zwracamy się z apelem do mieszkańców, aby zwracali uwagę na takie sytuacje. Będziemy też przeglądać monitoring i sprawdzać każdy sygnał – mówi zastępca burmistrza Sławomir Walendowski.

Warto pamiętać, że park jest dobrem publicznym i ma służyć wszystkim mieszkańcom, którzy w otoczeniu zieleni chcą miło spędzać czas.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Nowe nasadzenia w parku”

 1. ONA pisze:

  na zdjęciu to wszystko ładnie pięknie, a targowisko już dwa lata zamknięte ! Miało być otwarte we wrześniu…tymczasem jak zwykle jak to w Brwinowie, nie nie jest zgodne z tym co mówi Burmistrz

 2. Brwinowianin pisze:

  Ławki drewniane wykonane są ze zbyt cienkich deseczek, to taki materiał na max 5lat po czym zaczną się wypaczać(krzywić, wichrować) na skutek braku konserwacji bieżących , a czego w Brwinowie nie ma już od wielu wielu lat. Bynajmniej ja nie widziałem nigdy by ktoś coś naprawiał …
  Ale to taki już jest brwinowski standard gdzie budżet Brwinowa nie przewiduje że coś może się popsuć, albo zostać ukradzione.
  No raczej nikt (złodziej) nie przyniesie skradzionej rzeczy z powrotem na miejsce 🙂 !
  Tu należy zwiększyć środki , którymi dysponujemy, np. patrole straży miejskiej czy policji .
  Monitoring w parku to są tylko atrapy – tak na marginesie !

 3. Abadon pisze:

  Pięknieje nam Brwinów . Pamiętam ten park jeszcze kilka lat temu jako miejsce spotkań lokalnych meneli . Mam nadzieję że po rewitalizacji będzie można wieczorem spokojnie posiedzieć na ławce .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły