Nowe mierniki powietrza w Pruszkowie

Pruszków

W kilku lokalizacjach na terenie Pruszkowa zamontowano mierniki jakości powietrza. Odczyty z sensorów są dostępne przez 24 godziny na dobę.

Do tego, że smog wisi w powietrzu już się przyzwyczailiśmy. Jednak nim wybierzemy się na spacer lub wyjdziemy pobiegać warto sprawdzić jakość powietrza, bo z tą, zwłaszcza zimą nie jest najlepiej. W chłodne i słoneczne dni zawartość pyłu PM2,5 i PM10 potrafi przekraczać normy nawet o kilkaset procent. Mieszkańcy Pruszkowa mogą na bieżąco sprawdzać jaka jest jakość powietrza na terenie miasta. Wszystko dzięki czujnikom, które pojawiły się w kilku punktach na terenie Pruszkowa. – Urządzenia mają na celu zwiększenie świadomości mieszkańców w zakresie jakości powietrza, a także pozwolą pozyskać wiedzę na temat aktualnego stanu powietrza – podkreślają urzędnicy z wydziału ochrony środowiska pruszkowskiego magistratu.

Gdzie pojawiły się czujniki? Zamontowano je na budynkach szkół podstawowych. Sensory pojawiły się w SP nr 1, SP nr 2, SP nr 6, SP nr 8, SP nr 9 i SP nr 10. 

Do tej pory w Pruszkowie zamontowany był tylko jeden czujnik zsynchronizowany z platformą airly.com (na terenie miasta znajduje się kilka mierników), urządzenie znajduje się na ternie przedszkola przy ul. Hubala. Dodatkowy czujnik pojawił się również przy ul. Komorowskiej.

Odczyty można sprawdzić tutaj.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.