Nowe kamery monitoringu w Pruszkowie

Pruszków

Pruszkowski system monitoringu powiększył się o cztery nowe punkty objęte kamerami. Urządzenia rejestrujące obraz pojawiły się newralgicznych, a dotąd pozbawionych takiego nadzoru miejscach.

Sprzęt rejestrujący działa już na skrzyżowaniu ulic Kraszewskiego i Berenta. Stanął tam nowy słup z kamerą szybkoobrotową i przesyłem światłowodowym. Wnioskowała o to sąsiednia wspólnota mieszkaniowa. To także punkt leżący na ruchliwym szlaku pieszym do i ze stacji WKD. Kolejne kamery pojawiły się w rejonie skrzyżowania ulic Emancypantek i Anielki. – Na wysokości pawilonów handlowo-usługowych ul. Emancypantek 4 zamontowano nowy słup kamerowy z jedną kamerą szybkoobrotową z przesyłem światłowodowym oraz wspomaganiem drugiej kamery stacjonarnej rejestrującej w sposób ciągły rejon pasażu. Monitoring został zamontowany ze względu na liczne interwencje służb Straży Miejskiej i Policji w tym rejonie – informuje pruszkowski magistrat.

Monitorowany jest już także rejon skrzyżowania Al. Wojska Polskiego z ul. M. Z. Sygietyńskiej przy Parku Anielin Zachodni. Podobnie jak przy ul. Emancypantek to kamera szybkoobrotowa wspomagana przez stacjonarną. Ostatnie, czwarte miejsce objęte nadzorem to rejon za budynkiem ujęcie wody oligoceńskiej przy ul. Helenowskiej. Jak argumentują urzędnicy, było to konieczne ze względu na częste zakłócenia porządku i dewastacje studni.

Operatorem pruszkowskiego monitoringu jest straż miejska. Nowy sprzęt kosztował ponad 166 tys zł.

Czy kamery poprawią bezpieczeństwo? I gdzie Waszym zdaniem powinny jeszcze się pojawić? Piszcie w komentarzach.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 28

28 odpowiedzi na “Nowe kamery monitoringu w Pruszkowie”

 1. Pruszkowianin pisze:

  Monitoring to powinien być w urzędach publicznych.

 2. ROBERT pisze:

  A TE IMPREZY W PAPRICA CLUB TO JUZ TAK ZAWSZE BEDZIE

 3. robot pisze:

  O przydatności kamery na rogu Kraszewskiego. Dzisiaj nad ranem długotrwała awantura z szarpanką i darciem mordy. Po dłuższym czasie ktoś dzwoni na policję. Po kolejnym okresie przyjeżdża policja i SM. Zatrzymano jedną osobę z powodu braku dokumentów. Jeden ze strażników okazał się ziomalem rozrabiaki więc się sfraternizowali czule robiąc misia. Oczywiście zajście miało miejsce tuż przy nocnym sklepiku z alkoholem.

  • Zed pisze:

   hihihi Kraszewskiego? czy to na tym zapomnianym Żbikowie. Nie może być „centrum” Pruszkowa ;)))

   • paca pisze:

    Faktycznie trochę się tu Żbików zrobił. Szczególnie kiedy URZĄD zamykajo. Kamery są dla władzy a nie dla zapijaczonej ciemnej masy. Władza musi wiedzieć co robi Naród. Inwestycja w kamery to dwie pieczenie. Mozna się pochwalić , zyskać elektorat. I można sobie zafundować takiego malutkiego Pegasusa.

    • Zed pisze:

     Na niektóre choroby nie ma lekarstwa. A najgorsza jest głupota+ Połączenie oszołomstwa z własnym przekonaniem o rozumie hihihihi

     • paca pisze:

      Hihihihy ty masz w pisi kilo kichy.
      Z tego ciągłego chichotania można by odnieść wrażenie że to bezrozumna loitka popełnia. Ale to nieprawda, to istota dorosła i z rozumem. Pełnym wiedzy wychłeptanej z pisuaru.

     • paca pisze:

      Lolitka oczywiście miała być.

     • Zed pisze:

      @paca po tym komentarzu dorzucam jeszcze głupota++ Potwierdzanie własnych ułomności z teoriami spiskowymi hihihi

 4. gosciu pisze:

  Kamery są tylko osoby nic w nich nie widzą bo najwięcej wykroczeń jest w oku kamery a SM nie widzi lub nie chce zobaczyć

  • Pruszkowianin pisze:

   Bo straż miejska to niepotrzebna zgraja, która za wszelką cenę chce udowodnić swój byt. Powinni ją zlikwidować

 5. Obserwator pisze:

  I co z tego że jest kamera na skrzyżowaniu POW i 3 Maja. Tiry jak jeździły tak jeżdżą. Pomimo zakazu i monitoringu. Nikt nie wyciąga konsekwencji złamania zakazu. Więc po co ten monitoring?

 6. Roman pisze:

  Wokół Nowej Stacji to jakiś trzeci świat. Aż dziw, że nie ma kamer na Staszica w okolicach Straży Pożarnej i Skarbowego, a także na ulicy Stalowej. O Ołówkowej czy Obrońców Pokoju (SP nr 8) nie wspominając. Poza tym Żbików, Gąsin i tunel na Działkowej.

 7. paca pisze:

  Kamera szybko się obraca ale może głównie w stronę kościoła ? Nie jest też rentgenem. Nie widzi co robi obywatel który znikł za kioskiem i się nie pojawił w dalszym planie. Dyspozytor monitoringu też Duchem Świętym nie jest a jako człowiek dobrej woli nie podejrzewa znikniętego obywatela o występek. A gdyby nawet to czy ma sens wysyłanie patrolu który ma ważniejsze cele ? Wszak wypicie małpy lub żura oraz oddanie moczu trwa zbyt krótko żeby wszczynać interwencję. Podobnie z „muralami” miejscowych Banksy’ch.
  Do następnych wyborów. Wtedy Pruszków będzie znowu miasteczkiem z klocków Lego.

 8. dsaz pisze:

  dziwnym trafem te kamery przestają zwykle działać jak zbiera się grupka patusów XD

  • Wilku Starszy pisze:

   Siedź tam śmierdziuchu! Ludzie zspamietajo jak tobie przeszkadzało że w brwinowie za mało godzin robią i za wolno, pewnie najlepiej żeby te biedne ludziny po 14 godz robili z jedną przerwą i w każdą sobotę jeszcze… Wyksztalciuch piepszony!

   • Wilku Starszy pisze:

    Miroslaw Rodowity Pruszkowiak. Milcz podszywie. Nie bedziesz szmaciarzu niemyty obrazal postronnych komentatorow w moim imieniu.
    Wobec ciebie za to kultury nie bedzie. Jestes zwykla szmata, starym agresywnym dziadem, ktory pierdzi w fotel na rencie albo emeryturze i obraza ludzi.
    Jeszcze doszlo do tego ze sie podszywasz pode mnie gnido zaropiala bo ci zwrocilem uwage kiedys, ze ludzi obrazasz. Jesli myslisz ze mnie zaszczujesz jak kiedys MOPa podszywajac sie pod niego to sie grubo mylisz psie. Ja jestem uparty i mam duzo czasu.

    • Wilku frasobliwy pisze:

     Ahaa! Wyszło szydlo z worka!!! Dużo czasu powiadasz??? Siedzi w urzędzie, pierdzi w stołek i wypisuje pierduly za nasze piniądze!!!

     • Wilku Starszy pisze:

      Mirosław Rodowity Pruszkowiak, nic nie wyszło zasyfiały prymitywie. Mam nienormowany czas pracy i nie robię w budżetówce.

     • Szydło pisze:

      O wypraszam sobie! Z niczego nie wychodziłem.

 9. Silence pisze:

  A może redakcja napisze coś o pobiciu w sobotę jakiegoś człowieka w pobliżu Carrefoura na Powstańców . Cała okolica słyszała jakieś krzyki i wołania o pomoc . Ludzie wtedy robili zakupy z dziećmi. Zjechała się policja i pogotowie ratunkowe. Na portalu o tym cisza

  • Franek zajac pisze:

   To właśnie wilka pobili. Sikal pod sklepem i wymachiwal interesem czym wzbudzał obrzydzenie wśród kobit i dzieci. Starszyzna zobila z nim porządek…

 10. Franek zajac pisze:

  A ja widziałem jak wilku sikal pod sklepem. Obok leżały puste butelki po piwie…

 11. leonmelon pisze:

  wpuśćcie kamery w sieć , przecież są dla naszego bezpieczeństwa

 12. Poncki pisze:

  Woda oligocenska które to już pokolenie patologii tam się spotyka 💊💉🚬🍷🍺🍶😎🤡🤪

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły