Nowe biletomaty na WKD coraz bliżej

Region

Warszawska Kolej Dojazdowa wybrała firmę, która zajmie się dostarczeniem nowych biletomatów i bieżącą obsługą maszyn. Jest zatem szansa, że wkrótce bilet kupimy bez niechcianych przygód.

Biletomaty na szlaku WKD obrosły już wśród pasażerów legendą. Liczba awarii, pomyłek, rozmaitych psikusów płatanych przez maszyny stała się tematem żartów i wpisów w mediach społecznościowych. Bo faktycznie od dłuższego czasu decyzja o zakupie biletu tą drogą oznaczała przystąpienie do nieprzewidywalnej gry, której końcowy efekt pozostawał wielkim znakiem zapytania.

Szansa na poprawę tej sytuacji i sprawne działanie biletomatów pojawiła się wraz z ogłoszeniem przetargu na dostawę i montaż 30 nowych maszyn (wraz z prowadzeniem sprzedaży za ich pośrednictwem). Teraz znamy już wynik postępowania. Najlepszą ofertę złożyła firma z Krakowa, która swoje usługi wyceniła na 3,8 mln zł. Wykonawca zadeklarował montaż i uruchomienie nowych biletomatów w ciągu czterech miesięcy od momentu podpisania umowy.

Nowe urządzenia zostaną wyposażone w panele fotowoltaiczne. Będzie w nich możliwość dokonywania płatności gotówką i kartą, a transakcji przeprowadzimy wybierając jeden z pięciu języków operacyjnych (polski, angielski, niemiecki, rosyjski i ukraiński).

Umowa z wybraną firmą ma zostać zawarta na cztery lata.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Nowe biletomaty na WKD coraz bliżej”

 1. Muniek pisze:

  w Pruszkowie oczywiście tylko jest jeden biletomat co stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa ponieważ powinny być po jednej i po drugiej stronie żeby ludzie nie musieli skakać przez tory

 2. Wilku frasobliwy pisze:

  A co z tymi zalosnymi niebieskimi tablicami? Kiedy je wymienicie?

 3. Seba pisze:

  A po Czesku i Słowacku brak ?

 4. Rado pisze:

  A dlaczego po Rosyjsku i Ukrainsku? To jakis zart !

 5. Anonim pisze:

  I po co to wszystko? Nie lepiej ujednolicić bilety z systemem ZTM? Tak w ogóle to powinna być jedna taryfa.

  • Ehhh pisze:

   A mając firmę chcialbys sie dzielic zarobkiem z inną firmą? Jeśli sie to nie opłaca WKD albo ZTM, nie ma o czym mówić. Są to oddzielne spółki pracujące tylko i wyłącznie na siebie

 6. gość pisze:

  Przede wszystkim biletomat musi mieć możliwość aktywacji biletów kartowych, bo doładowując bilet w Kaniach musiałbym w Opaczy specjalnie wysiadać i go aktywować na 1 strefę ZTM!!!!! A tam przeciez tego nie zrobię!!! Kupuję bilet, i jestem zmuszony jechać na gapę w 1 strefie i ryzykowac kontrolę!! GDZIE UOKIK!!! W ogóle co za baran tak to zorganizował i jakie konsekwencje poniósł!! Spółka samorządowa – to nasze pieniądze!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły