Nowe biletomaty już na przystankach WKD

Region

Mamy dobre wieści dla podróżnych korzystających z usług WKD. Niebawem na wszystkich przystankach pojawią się nowe biletomaty. Montaż urządzeń już trwa.

Od 3 czerwca Warszawska Kolej Dojazdowa wstrzymała sprzedaż biletów w urządzeniach znajdujących się na przystankach. Powód? Zmiana firmy, która jest odpowiedzialna za dostawę i obsługę urządzeń. W połowie czerwca stare biletomaty zniknęły z przystanków, a na montaż nowych trzeba było poczekać.

Dobra wiadomość jest taka, że na kilku przystankach już pojawiły się nowe urządzenia. Jak informuje przewoźnik jeszcze w sierpniu będzie można kupić bilety WKD w nowych biletomatach. – Rozpoczął się montaż oraz uruchamianie stacjonarnych automatów biletowych na wszystkich 28 stacjach i przystankach WKD, który potrwa do dnia 25 sierpnia. Docelowo zainstalowanych zostanie 30 biletomatów, po jednym na każdym z przystanków oraz pod dwa na stacji Komorów i przystanku Warszawa Raków – czytamy w komunikacie WKD.

W biletomatach będzie można kupić każdy rodzaj biletu z oferty WKD. Płatności będzie można dokonać bezgotówkowo za pomocą kart płatniczej, aplikacji mobilnej BLIK oraz gotówką (bilon).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Nowe biletomaty już na przystankach WKD”

  1. Mk79 pisze:

    Dlaczego akurat Raków i Komorów mają mieć po dwa? Powinno tak być na każdej stacji gdzie są dwa osobne perony – Pruszków, Tworki, Malichy, Nowa Wieś itd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły