Nowa sygnalizacja już działa

Piastów

O tym, że na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Wolności i Warszawskiej powstaną sygnalizatory pisaliśmy już wcześniej. Obecnie wszystko już działa. Jak oceniacie tę zmianę?

To wspólna inwestycja Piastowa i Starostwa Powiatowego w Pruszkowie – podział kosztów budowy rozliczono po 50 proc. (całość kosztowała blisko 160 tys. zł). A dlatego wybudowano sygnalizację, ponieważ skrzyżowanie ul. Bohaterów Wolności i Warszawskiej to jedno z newralgicznych miejsc na mapie Piastowa. Między innymi skręt w lewo z ul. Bohaterów Wolności w ul. Warszawską w kierunku ronda zawsze wiązał się z długim oczekiwaniem na wykonanie manewru…

Teraz przede wszystkim ma być bezpieczniej. – Sygnalizacja będzie działała w trybie akomodacyjnym tzn. że będzie przystosowywała się do aktualnie panujących warunków na drodze. Dzięki takiej optymalizacji ruch na skrzyżowaniu ulic będzie bezpieczny, a przy tym nie wpłynie negatywnie na przepustowość dróg – podaje Anna Lorens z piastowskiego magistratu.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.