Nowa ścieżka rowerowa w Brwinowie

Brwinów

Prawie 300 tys. zł – takie dofinansowanie otrzymała gmina Brwinów z funduszy unijnych. Kwota ta zostanie wykorzystana do budowy nowej ścieżki rowerowej.

Ścieżka powstanie w Otrębusach, wzdłuż ul Karolińskiej, w ramach projektu „Redukcja emisji zanieczyszczeń powietrza w gminach południowo-zachodniej części Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez budowę Zintegrowanego Systemu Tras Rowerowych – etap III”.

Głównym beneficjentem i liderem projektu jest gmina Michałowice. W zadaniu udział biorą także gminy Brwinów, Nadarzyn, Grodzisk Mazowiecki, Pruszków i Żyrardów. Dzięki niemu powstaną ścieżki rowerowe oraz ciągi pieszo-rowerowe. Będą to nowe szlaki oraz łączące się z istniejącymi (14 połączeń na terenach gmin partnerskich oraz 2 połączenia graniczne).

W Gminie Brwinów w 2022 roku powstanie ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Karolińskiej w Otrębusach. Będzie to 160-metrowy odcinek od strony ul. Franciszkańskiej w kierunku ul. Natalińskiej. Budowa będzie kosztować 297 tys. zł. Cały projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 19 mln zł, co pokrywa 80% wartości zadania.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 15

15 odpowiedzi na “Nowa ścieżka rowerowa w Brwinowie”

 1. Co to jest ? pisze:

  Co to za gość który nie umie się ubrać ?
  Spodnie pasują jak „świni siodło” do tej marynarki…

 2. Jola pisze:

  Ci Panowie, tak bardzo z siebie zadowoleni… Dziękujemy za najwyższe podwyżki śmieci w historii….!!!!! Przy urnach podziękujemy…!!!

 3. Grzegorz pisze:

  Znowu stary układzik PSL i tzw „niezależni” totalni… mamy dość..

 4. NieLegitymujeSie pisze:

  Nie ma wodociągów, kanalizacji, utwardzonej i asfaltowej drogi, ale jest ścieżka, którą na niedzielną rowerową przejażdżkę wybierze się góra 50 osób…. Paranoja i marnotrawienie publicznych pieniędzy/ zadłużanie samorządu i państwa.

 5. obecna... pisze:

  Nie było ścieżek źle , są , jeszcze gorzej …toksyczni ludzie…

  • Agata pisze:

   Nie obrażaj innych ludzi, którzy mają racje… w pierwszej kolejności trzeba zrobić kanalizacje , wodociągi i asfaltowe drogi, które w Brwinowie, są w fatalnym stanie… Burmistrz Brwinowa, zamiast zabrać się za robotę, ściągnąć kasę z funduszy Europejskich, brata się z Totalną opozycją, przez co Brwinów dużo traci, np pieniądze z Nowego ŁADU. Ludziom zrobił ogromne podwyżki śmieci i płaci ogromne pieniądze na zespół KULT, który jest demoralizujący dla młodzieży… przekleństwa i nie tylko…

 6. Brwinowianin pisze:

  …najśmieszniejsze , a raczej najsmutniejsze jest to, że trzymają dumnie tablicę z dofinansowaniem, jednocześnie będąc wrogami rządu i krytykując rząd PIS przy każdej okazji ! NO KU…STWO JAKICH MAŁO !!!

 7. Wow pisze:

  160 metrów?Wypas

 8. Gosc pisze:

  Ścieżki robione, ktos dobrze na tym zarobi, a reszta niech się cieszy, że za Bóg zapłać pracuje

 9. P pisze:

  Jaki sens ma budowanie ścieżki o długości 160 m wzdłuż lokalnej ulicy. O koszcie nie wspomnę, 300 tys zł za 160 metrów asfaltu/bruku, paranoja, albo przekręt

 10. Kkk pisze:

  Niech nie zapomną postawić metalowych barierek tak jak przy szkole w Otrębusach które skutecznie , bez celu i sensu odgradzają ścieżkę rowerową od lasu a kosztują krocie.

 11. nik pisze:

  297 tyś ? po co ? tam nie jest potrzebna żadna ścieżka

 12. rtyrt pisze:

  A gdzie jest Milanówek?

 13. Anonim pisze:

  Śmiechu warte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły