Nowa ścieżka rowerowa na Warszawskiej

Piastów

Piastowski magistrat oficjalnie ogłosił zakończenie prac przy budowie ścieżki rowerowej na ul. Warszawskiej. Chodzi o fragment między rondem a skrzyżowaniem z ul. Matejki.

Przetarg na przeprowadzenie tej inwestycji rozstrzygnięto w połowie kwietnia. Wykonawca dotrzymał ustalonego wówczas terminu i oddał gotową ścieżkę przed końcem sierpnia. – Z przyjemnością informujemy, że II etap budowy ścieżki rowerowej w ciągu ul. Warszawskiej od ronda im. Prezydenta Kaczorowskiego do skrzyżowania z ul. Matejki został zakończony. W ramach inwestycji wprowadzona została także zmiana stałej organizacji ruchu na skrzyżowaniu z al. Krakowską – informują piastowcy urzędnicy.

Na odcinku od ronda do al. Krakowskiej ciąg będzie poprowadzono po południowej stronie ul. Warszawskiej. Na skrzyżowaniu Warszawskiej i al. Krakowskiej został przeniesiony na północną stronę. Ciąg w kierunku ul. Matejki został wybudowany w miejscu chodnika. – Mieszkańcy mogą już korzystać ze świeżo wybudowanego odcinka, a wkrótce będą mogli bezpiecznie dojechać rowerem aż do granicy z dzielnicą Warszawy Ursus-Niedźwiadek. Trwają bowiem  intensywne prace w zakresie budowy ścieżki rowerowej na odcinku od ul. Matejki do granic miasta, które prowadzi inwestor prywatny. Odbiór tego odcinka planowany jest za kilka tygodni – czytamy w komunikacie magistratu w Piastowie.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Nowa ścieżka rowerowa na Warszawskiej”

 1. Piastowianka pisze:

  Czy jest szansa na stację rowerową Veturilo ? Wszystkie gminy dookoła mają, Piastów jak zwykle czarna dziura 🙁

 2. low pisze:

  szkoda, że kosztem chodnika, który kolejny chodnik jest w planach na przeróbkę?

 3. Jot pisze:

  Dobre jest to, że do ronda dochodzą rózne ddr ale się ze sobą nie łączą. To parodia jest a nie ddr. Nie ma co się podniecać

 4. JN pisze:

  Niestety nieprawda. Granica z Warszawa jest za torami PKP, a nowa ścieżka skończy się włączeniem w jezdnie jeszcze przed torami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły