Nowa linia autobusowa dla Brwinowa

Brwinów

Urząd gminy w Brwinowie szykuje się do ogłoszenia przetargu na obsługę miejskich linii autobusowych. Wiadomo już, że mieszkańcy skorzystają z jednego nowego połączenia.

O szczegóły zapytaliśmy burmistrza Arkadiusza Kosińskiego. – Ogłaszamy przetarg na transport autobusowy na kolejne trzy lata. Kończy nam się dotychczasowa umowa na obsługę dziesięciu linii. Od 1 stycznia poza liniami, które już mamy, chcemy uruchomić linię B11, która ma startować z Brwinowa, przejechać ulicą Pszczelińską, dojechać do WKD w Kaniach, następnie do fabryki L’Oreal, po czym wrócić do WKD w Kaniach i do Brwinowa. To połączenie z myślą o tych, mieszkańcach Brwinowa, którzy chcą korzystać z „wukadki”, mieszkańcach Kań, którzy dostaną się w ten sposób do PKP w Brwinowie, a także o pracownikach dojeżdżających do fabryki – wyjaśnia włodarz Brwinowa.

Dotychczas funkcjonujące połączenia zostaną utrzymane. Linia B1 pojedzie do Rokitna, B2 i B3 do Błonia, B4 przez Domaniew, B5 i B6 do Pruszkowa. B7 przez Otrębusy, Nadarzyn i Kanie, B8 przez Podkowę Leśną, B9 do Żółwina, B11 do Parzniewa.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “Nowa linia autobusowa dla Brwinowa”

 1. mieszkanka osiedla Pszczelin pisze:

  Beznadziejny pomysł. Mieszkańcy Brwinowa, którzy chcą korzystać z „wukadki” mogą jechać B7 do Otrębus. Mieszkańcy Kań nie wiadomo po co mają dostać się do PKP w Brwinowie – do Grodziska i Warszawy mogą jechać „wukadką” z Kań. Bardziej potrzebny jest autobus z Brwinowa do Pruszkowa przez ulicę Pszczelińską – do starostwa powiatowego i innych instytucji, do lekarzy, sklepów, itd. A jeszcze bardziej przywrócenie autobusu z Grodziska do Warszawy. Jest możliwość skorzystania ze środków przewidzianych ustawą o funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Organizatorzy transportu zbiorowego (gminy, związki międzygminne i powiatowo-gminne, powiaty) mogą otrzymać dofinansowanie ze środków z budżetu państwa.

 2. NaszaOjczyznaPL pisze:

  Do Błonia i tak powstanie linia PKS w ramach programu rzadowego więc nie rozumiem po co robisz sztuczną konkurencje bo jak do tej pory nie było w ogóle autobusów w Brwinowie to było OK, a teraz jak mają powstać połączenia w ramach programu PiS to raptem ktoś w gminie uświadomił sobie o takiej konieczności.
  Moim zdaniem połączenia prywatne nie będa mogły konkurować z tymi państwowymi.

  • Monika pisze:

   może chodzi burmistrzowi Brwinowa Arkadiuszowi Kosińskiemu tylko o to by utrudnić, bo zaczną się spory pomiędzy przewoźnikami ?

   • Tomek pisze:

    Burmistrz Brwinowa nie ogląda się na nieudolny rząd który tylko obiecuje i nic nie robi oprócz zawlaszczania władzy sądów trybunalow itd i korzystania ze wszystkich przywilejów, tylko sam organizuje połączenia autobusowe. Kaktus mi wyrośnie jak PiS utworzy jakiekolwiek połączenie autobusowe w naszym regionie, będzie tak jak z mieszkaniami które mieli budować. Kosiński robi wam na złość A zwłaszcza brwinowianinowi tymi wszystkimi remontami i inwestycjami i tym jak pięknieje Brwinów w ostatnich latach bo wam bardziej się podobało jak nic nie byli robione i Brwinów był zapyzialą wioską bo było podobnie jak w waszych rodzinnych wsiach u mamusi

 3. Xdd pisze:

  Polecam lekcję jazdy na rowerze bo bardziej idealnej trasy nie mogę sobie wyobrazić

 4. tak to jest pisze:

  A co z B10, które nawet do Brwinowa nie dojeżdża, a jeździ głównie po Pruszkowie? A z Brwinowa nawet nie ma jak się dostać do pracy w parku przemysłowym w Mosznie… Bo rower na tej trasie to raczej dla samobójców.

 5. Jacek pisze:

  Zdjeto barierki z jednej strony a co z druga strona?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły