Nominacje do „Żurawi powiatu grodziskiego”

Grodzisk Maz.

Do końca listopada można zgłaszać kandydatów do konkursu. Włodarze wybiorą najbardziej zasłużonych społecznie mieszkańców. Laureaci konkursu otrzymają statuetki i nagrody.

Konkurs „Żurawie powiatu grodziskiego” organizowany jest przez stowarzyszenie „Europa i My”. Działa ono na rzecz promowania aktywności obywatelskiej, docenia liderów lokalnych i reprezentujących ich organizacji. Stowarzyszenie nagłaśnia przykłady postaw społecznych i szerzy wiedzę na temat społecznej odpowiedzialności biznesu.

– Od 2002 wspieramy rozwój społeczeństwa obywatelskiego na terenie powiatu grodziskiego. Wzmacniamy organizacje pozarządowe i wszelkie inicjatywy mieszkańców – informuje Daniel Prędkopowicz, prezes Stowarzyszenia Europa i My. – Widząc jak wiele ciekawych pomysłów i dużo społecznej energii warte jest docenienia i nagłośnienia, postanowiliśmy ufundować i przyznać nagrody. W 2020 roku kapituła będzie brała także pod uwagę działania prowadzone w okresie pandemii – dodaje.

Komisja nagrodzi laureatów w pięciu kategoriach: społecznik roku, organizacja pozarządowa, wolontariusz roku, firma przyjazna społeczności lokalnej i wydarzenie roku.

Patronat nad konkursem „Żurawie powiatu grodziskiego” objęli: Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego, Marek Wieżbicki, starosta powiatu grodziskiego, Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska Mazowieckiego; Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej; Agata Trzop-Szczypiorska, wójt Baranowa; Piotr Rybka, wójt Żabiej Woli i Maciej Śliwerski, wójt Jaktorowa.

Szczegóły konkursu „Żurawie powiatu grodziskiego” tutaj

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.