Nocny pościg za złodziejem samochodów

Piastów

W poniedziałek w nocy doszło do próby kradzieży samochodu osobowego z ul. Skłodowskiej-Curie w Piastowie. Złodziej zdążył odjechać, ale po krótkim pościgu udało się go zatrzymać, a pojazd zwrócić właścicielowi.

Dwóch podejrzanych mężczyzn „majstrujących” przy samochodzie zauważył policjant po służbie. – W poniedziałkową noc, wysokiej rangi oficer z KRP Warszawa IV  zauważył, że zaparkowany na ulicy Skłodowskiej-Curie citroen ma otwartą maskę, a   nieznany mężczyzna podchodzi na przemian do drzwi kierowcy i wraca, zaglądając pod maskę. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie widok drugiego mężczyzny, bacznie obserwującego ulicę i „robotę” przy samochodzie. Policjant z wolskiej komendy zorientował się, że jest świadkiem kradzieży z włamaniem do pojazdu. Natychmiast poinformował dyżurnego w Piastowie. Po chwili policjant zobaczył, że pojazd odjeżdża i kieruje się w stronę ulicy Warszawskiej, o czym poinformował dyżurnego, a sam udał się za obserwującym mężczyzną – informuje podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Kierujący skradzionym autem nie odpowiedział na wezanie do zatrzymania się. – Funkcjonariusze podjęli dynamiczny pościg ulicami Piastowa, równocześnie wzywając posiłki. Mężczyzna uciekający citroenem próbował staranować policyjny radiowóz, który wjechał w nasyp. Kierowca z citroena porzucił samochód i zaczął uciekać. W pogoń za nim udali się pruszkowscy patrolowcy, którzy zatrzymali i obezwładnili mężczyznę. W wyniku pościgu został uszkodzony policyjny radiowóz – informuje podkom. Kańka.

39-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Sąd na wniosek prokuratury i policji zdecydował o zastosowaniu wobec niego trzymiesięcznego tymczasowego aresztu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.