Niż demograficzny dosięgnął szkoły średnie

Region

Trwa rekrutacja do szkół średnich. W powiecie pruszkowskim zainteresowanie jest niższe niż w ubiegłych latach. Według Zygmunta Kamińskiego, naczelnika Wydziału Edukacji w starostwie powodem jest niż demograficzny.

– Z naszych obserwacji wynika, że nabór przebiega gorzej. Jest mniej młodzieży niż w poprzednich latach – zauważa Kamiński. To według niego problem ogólnopolski. Taka sytuacja może utrzymać się przez kolejne lata.

Powiat pruszkowski jednak nie próżnuje i szuka rozwiązań, które mają przyciągnąć młodzież do naszych szkół. Przykładem jest program „Mobilni i gotowi na wszelkie wyzwania zawodowe”, który funkcjonuje w Zespole Szkół im. Staszica.

– Tamtejsza młodzież uczy się języków obcych zagranicą, m.in. we Francji i Niemczech. Potem otrzymują odpowiednie certyfikaty. Program trwa cztery lata i daje młodzieży dodatkową szansę – opisuje naczelnik Wydziału Edukacji.

Rekrutacja do szkół średnich trwa przez całe wakacje.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.