Nieudane próby włamań

Pruszków

W środę trzech mężczyzn próbowało włamać się do jednego z domów przy ul. Brzezińskiego w Pruszkowie. Ich wysiłki spełzły na niczym.

Policja otrzymała zgłoszenie od jednego z mieszkańców i funkcjonariusze w porę pojawili się na miejscu. Jak zaczęła się sprawa? Trzech mężczyzn weszło na teren jednej z posesji przy ul. Brzezińskiego i wybiło szybę. Zapewne nie spodziewali się, że zastaną właściciela, którego obecność ich spłoszy. Mężczyźni uciekli, ale na tym nie zakończyli swoich działań.

Złodzieje postanowili podjąć jeszcze jedną próbę. Tym razem wybrali inny dom, ale i w tym przypadku nie udało im się zrealizować założonego planu. – Na miejscu zjawili się funkcjonariusze z Piastowa i Pruszkowa, którzy ujęli włamywaczy. Mężczyźni próbowali włamać się do dwóch domów. W pierwszym przypadku spłoszył ich właściciel. Następnie chcieli dostać się do innego budynku. Policji w porę udało się zapobiec ich działaniom – opisuje asp. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Dodatkowo w samochodzie, którym jechali mężczyźni policja znalazła rękawiczki, kominiarki i narzędzia służące do włamań. Warto wspomnieć, że jeden z rabusiów był znany policji już wcześniej. Na swoim koncie zapisał podobne wybryki. Okazuje się, że nie wszyscy włamywacze są pełnoletni. Najstarszy z mężczyzn ma 24 lata. Pozostali liczą sobie 17 i 18 lat.

Teraz włamywaczami zajmie się sąd. Jakie zarzuty zostaną postawione mężczyznom? – Usłyszą zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 10 lat – mówi rzecznik pruszkowskiej policji.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.