Nieudana próba wyłudzenia kredytu

Region

Policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali byłe małżeństwo, które próbowało wyłudzić z banku pożyczkę gotówkową.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą otrzymali informację o podejrzanym kliencie w jednym  z grodziskich banków. Mężczyzna złożył wniosek o udzielenie kredytu gotówkowego w wysokości 27 tyś. złotych.  Po sprawdzeniu wszystkich niezbędnych dokumentów okazało się, że Jarosław S. nie pracuje tam, gdzie wskazywało zaświadczenie.

Policjanci przygotowali zasadzkę w dniu planowanego odbioru gotówki przez mężczyznę.  56-latek  wraz z 46-letnią, byłą żoną przybyli po odbiór gotówki do placówki o godzinie 13.00. Po chwili rozmowy z funkcjonariuszami i wyjaśnieniu wszystkich nieprawidłowości Jarosław S. i Renata S, przyznali się do winy. Potrzebowali pieniędzy, żeby spłacić rachunki po weselu córki i nie wzięli pod uwagę obowiązującego prawa.

Para została zatrzymana. Staną teraz przed sądem, który zdecyduje o karze za nieudaną próbę wyłudzenia przez nich pożyczki bankowej.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.