Nieuczciwy listonosz z 163 zarzutami

Brwinów

Były pracownik poczty w Brwinowie m.in. fałszował podpisy na pokwitowaniach odbioru przesyłek. Policjanci przedstawili mu aż 163 zarzuty. Nieuczciwemu listonoszowi grozi nawet do 5 lat więzienia.

– Od stycznia do sierpnia 2016 roku 44-latek fałszował dokumenty doręczeniowe i przywłaszczał opłaty za przesyłki. Przedstawiciel poczty powiadomił policję o nieuczciwym pracowniku w marcu tego roku – przedstawia podkom. Karolina Kańka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. 

Jak wyglądał proceder? – Mężczyzna od stycznia do sierpnia 2016 roku fałszował nalepki adresowe i przywłaszczył pieniądze pobierane od odbiorów przesyłek. Zamiast oryginalnych nalepek adresowych zastępował je kserokopią, która świadczyła o zapłaceniu za przesyłkę przez nadawcę, gdzie w rzeczywistości opłaty miała dokonywać osoba odbierająca przesyłkę. Mało tego podrabiał dokumenty potwierdzenia nadania tych przesyłek. Wszystkie potwierdzenia podpisywał własnoręcznie – wyjaśnia podkom. Kańka. 

Jak podają policjanci mężczyzna „zarobił” w ten sposób 3,6 tys. zł, które musi zwrócić pracodawcy. Funkcjonariusze pracowali nad sprawą przez kilka miesięcy i dotarli do ponad 100 pokrzywdzonych. Na koniec nieuczciwemu listonoszowi przedstawiono zarzuty, do których przyznał się i dobrowolnie poddał karze.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.