Nietypowa praca wakacyjna w Podkowie

Podkowa Leśna

Jesteś uczniem lub studentem i szukasz pracy na wakacje? Burmistrz Podkowy Leśnej przedstawia ciekawą propozycję!

Wakacje to nie tylko czas odpoczynku. Dla wielu młodych ludzi to okazja do podjęcia pierwszej pracy. Taka okazja nadarza się w Podkowie. Pomysłodawca projektu, burmistrz Podkowy Leśnej Artur Tusiński, gwarantuje pewną pracę w otoczeniu zieleni.  Skąd pomysł? – Sam jako nastolatek pracowałem w wakacje – mówi nam Tusiński. – Do zalet oferowanej przez nasze miasto pracy można zaliczyć czas spędzony na świeżym powietrzu, a przede wszystkim uczciwego pracodawcę. Młodzież uczy się szacunku do najbliższego otoczenia i poznaje wartość jaką jest praca – dodaje.

Akcja cieszy się zainteresowaniem młodzieży z Podkowy i okolic. Do tej pory zgłosiło się już kilkanaście osób. Młodzi wykonują m.in. drobne prace ogrodnicze i porządkowe takie jak pielenie, zamiatanie, podcinanie. Pracują co drugi dzień.  – Młodzież została przeszkolona z zakresu bhp, pracują 6 godzin dziennie i z przerwami w ciągu dnia na jedzenie i picie. Mają gwarantowaną umowę, wynagrodzenie i pracę zgodną z ustawowymi wymaganiami w instytucji publicznej – zapewnia Artur Tusiński.

Jakie są wymagania dla kandydatów? Praktycznie ich nie ma. Wystarczy chęć do pracy. W ten sposób młodzi ludzie poznają wartość pracy, a Podkowa będzie czysta i zadbana. 

Zainteresowani? Póki co oferta pracy obowiązuje na czas wakacji, ale burmistrz Podkowy zapewnia, że powtórzy akcję za rok, a może i wcześniej. – Młodzież będzie pracować do końca ostatniego tygodnia sierpnia, a może i dłużej. Na pewno będziemy kontynuować akcję w przyszłości – zaznacza Artur Tusiński.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.