Niepełnosprawni odwiedzili Sejm

Region

Spotkanie z posłem Alicją Olechowską, omówienie zmian w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej, zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz zwiedzanie budynku Sejmu z przewodnikiem to atrakcje, które przygotowano dla grupy niepełnosprawnych z powiatu pruszkowskiego.

Organizatorem wycieczki było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie przy pomocy Alicji Olechowskiej, poseł na sejm oraz Elżbiety Smolińskiej, starosty pruszkowskiego. Głównym punktem programu było spotkanie z Maciejem Powiewnym, przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Powiewny szczegółowo tłumaczył zmiany, które mają wejść w związku z nowelizacją ustawy  o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Niepełnosprawni mieli także okazję zwiedzić gmach Sejmu podczas wycieczki z przewodnikiem. Zwiedzili m.in. Salę Obrad Zgromadzenia Narodowego.

Starostwo powiatowe planuje zorganizowanie kolejnego spotkania informacyjnego w siedzibie powiatu w Pruszkowie. Ma wziąć w nim udział przedstawiciel PFRON. Szczegóły dotyczące terminu mają być wkrótce opublikowane na stronie internetowej powiatu www.powiat.pruszkow.pl

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.