Niedziela pod znakiem profilaktyki zdrowotnej

Pruszków

Dzięki badaniom profilaktycznym można wykryć wiele poważnych chorób, a co za tym idzie – szybciej zareagować i wdrożyć leczenie. Już w najbliższą niedzielę będzie można się przebadać.

17 października w godz. 10.00-17.00 Starosta Pruszkowski, Krzysztof Rymuza, zaprasza na „Zdrową Niedzielę”. W ramach akcji możliwe będzie bezpłatne wykonanie szeregu badań.

Mieszkanki powiatu pruszkowskiego będą mogły wykonać bezpłatną mammografię, cytologię i przeszkolić się w zakresie samobadania piersi. Ponadto wszyscy mieszkańcy będą mogli poddać się badaniu EKG, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi. Tego dnia rozpoczynają się także szczepienia przeciw grypie dla osób powyżej 65 roku życia.

Współorganizatorem akcji jest Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie. Dyrektor placówki, Robert Krawczyk, udostępnił pomieszczenia i urządzenia do wykonania badań.

W Szpitalu Powiatowym na Wrzesinie będzie wykonywana mammografia. Panie w wieku 50-69 lat wykonają badania bez skierowania. Pozostałe pacjentki muszą mieć ze sobą skierowanie (ze względu na rodzaj badania – naświetlanie).
W przychodni SPZZOZ przy ul. Drzymały wykonywane będą pozostałe badania: cytologia, badanie palpacyjne piersi i nauka samobadania, EKG, badanie poziomu cukru we krwi, pomiar ciśnienia. W przychodni tego dnia będą wykonywane również szczepienia przeciw grypie dla osób powyżej 65 roku życia (skierowanie nie jest wymagane, do szczepienia będzie kwalifikował lekarz).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.