Niedziela handlowa 28 czerwca

Region

W najbliższą niedziele będzie można wybrać się na zakupy. 28 czerwca przypada jedna z siedmiu niedziel handlowych w tym roku.

Rok 2020 to pierwszy rok, w którym w pełnej formule obowiązują przepisy o zakazie handlu w niedzielę. Przypomnijmy, że przepisy o zakazie handlu w niedzielę wprowadzane są systematycznie od 2018 r. Wtedy zakupy można było zrobić w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Obecnie zakupy można zrobić tylko w wybrane niedziele w ciągu roku.

Za nami już trzy niedziele handlowe. Kolejna przypada 28 czerwca. Zakaz handlu jest zniesiony z powodu zakończenia roku szkolnego. Niedziela handlowa umożliwić zakupy na ostatnią chwilę przed wakacyjnymi wyjazdami. Choć ze względu na obecną sytuację w kraju i na świecie plany wakacyjne wielu Polaków uległy zmianie. Tego dnia czynne będą supermarkety i galerie handlowe.

Kolejna niedziela handlowa wypada 30 sierpnia. To znów ostatni dzwonek na zrobienie zakupów przed powrotem dzieci do szkół i przedszkoli.  Pozostałe niedziele handlowe w tym roku przypadają w 13 i 20 grudnia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Niedziela handlowa 28 czerwca”

  1. Cagt pisze:

    Podoba mi się ta logika.
    1. Zróbmy niedzielę nie handlowe żeby pracownicy galerii też mogli spędzić czas z rodzinami.
    2. Ludzie chcą wyjechać od poniedziałku na wakacje i szykują się na ostatnią chwilę. Zmusmy podludzi z galerii handlowych żeby zamiast szykować się na wakacje z rodZinami musieli przyjść do pracy i służyć lepszemu sortowi wakacyjnemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły