Niebezpieczny incydent na przejeździe kolejowym w Parzniewie

Parzniew

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w minioną środę na przejeździe kolejowym w Parzniewie. Jak poinformowali nas czytelnicy, około godz. 10.00 przy otwartych szlabanach przejechał tamtędy pociąg pendolino, a od zderzenia składu z samochodami dzieliły centymetry.

Było to w środę, 7 sierpnia, około godz. 10.00. W jednej z wiadomości, jakie otrzymaliśmy od czytelników czytamy: – Chwilę przed 10.00 dróżniczka otworzyła szlabany a minutę później pociąg pendolino przejechał przez przejazd. Centymetry od tragedii.

Incydentem zajęła się spółka PKP PLK, która odpowiada za bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych, w tym na przeprawie w Parzniewie. – Komisja wyjaśni szczegółowo okoliczności incydentu 7 sierpnia około godziny 10:00, na przejeździe kolejowo-drogowym w Parzniewie – zapewnia Karol Jakubowski z biura prasowego PLK. – Służbę pełnili pracownicy z wymaganym przeszkoleniem i przygotowaniem, by właściwie i bezpiecznie wykonywać obowiązki – dodaje.

Na razie nie wiadomo, co mogło zawieść. Czy był to błąd ludzki czy awaria urządzeń.

Kolejarze zapewniają zaś, że bezpieczeństwo na przejazdach jest dla PLK bardzo ważne. – PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzą szkolenia i pouczenia dla pracowników odpowiedzialnych za prowadzenie ruchu pociągów. Realizowane są kontrole dzienne i nocne posterunków dróżników – zaznacza Jakubowski.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 41

41 odpowiedzi na “Niebezpieczny incydent na przejeździe kolejowym w Parzniewie”

 1. maciej pisze:

  niżej karalucha na tym świecie tylko kolejarz.

 2. Brwinowianin pisze:

  SKANDAL, czasami przejazd jest zamknięty po pół godziny pomimo że przez 7 minut nie jedzie żaden pociąg !
  Oczywiście musi ten przejazd pochłonąć wiele ofiar żeby wreszcie zbudowano tam wiadukt, co podobno było w planach gminnych (mapkach) Brwinowa już w latach 1980 !!!!!!!!!!!!!!!
  TYMCZASEM JEST ROK 2019 – 40 LAT PÓŹNIEJ 🙂 !

 3. E.P pisze:

  Oni wjechali jako drudzy dostawczym autem przed nimi był osobowy tylko oni wjechali bo zaraz zaczęła zamykać szlabany ten osobówka zjechał a tym dostawczym mercedesem myślałem ze uderzy pendolino w tył tego mercedesa by ich pociągnął za sobą ,mieli niesamowite szczęście chwila grozy wtedy każdy się zastanawia jak życie jest kruche

 4. Głos pisze:

  Rok 2019 Pruszków, przejazd na drugą stronę miasta przez zdewastowany wiadukt lub przez przejazd że SZLABANAMI… Zacofane przez ĆWIERĆ WIEKU miasto, taki oto obraz mamy dzisiaj… Szkoda słów

 5. piastowiak pisze:

  Co to za absurd żeby w XXI pod koniec drugiej dekady były przejazdy na takiej trasie? Przecież jak kupowali Pendolino to była mowa, że ma nie być żadnych przejazdów tylko wiadukty i tunele. No tak, ale wtedy kręcono lody ile się da, bo były rządy PO – Przestępczej Organizacji. Kupili Pendolino bez wychylnego pudła, czyli tego co jest jego cechą charakterystyczną. A teraz mamy rządy PiS – Partii interesów Syjonistycznych udającej patriotów i przekupującej lud własnymi pieniędzmi (500+, 300+ itd.). I też nic nie zrobili żeby nie było przejazdów na trasach po których jeździ Pendolino. To nie ciuchcia jadąca 60 km/h, ale szybki pociąg jadący 160 km/h (a ma możliwości jechać dużo szybciej).

 6. Lechita pisze:

  Na tym parzniewskim przejeździe gość obsługujący go nie puszcza samochodów….ciągle zamknięty jest nawet jak nic nie jedzie…teraz znów zaspał w 2strone…oni są do wyj…. Ludzi tak irytują ze

 7. raudik pisze:

  Na szczęście nic się nie stało.
  Pamiętajcie że na tym przejeździe są także oprócz zapór światła czerwone i sygnały dźwiękowe ostrzegające o zbliżającym się pociągu. A tych kierowca nie może lekceważyć nawet przy podniesionym szlabanie.
  Kilka tygodni wcześniej sam się tak zatrzymałem. Szlaban zamknął się po minucie. Dróżnik poprostu czekał/a abym przejechał. Pociąg przejechał po kilku minutach.

 8. Lisek pisze:

  Powinno wprowadzić się ograniczenie prędkości do 50 km./h dla pociągów w rejonie Pruszkowa.

 9. M. pisze:

  To i tak ze ten kierowca nie spanikował zachował zimną krew i uciekł ze swoim synem ,pewnie jakiś doświadczony kierowca

 10. ((((((((( pisze:

  Wiadukty to się buduje w miastach, we wioskach zawsze będą takie przejazdy, słuszna EKONOMIA !

 11. Znajomy pisze:

  Widział to mój znajomy zginąłby młody mężczyzna podobno z synem , znajdowali się na przejeździe w chwili gdy Pendolino było kilka metrów od nich , udało im się w ostatnich sekundach uciec, masakra jakaś

 12. Wilku Starszy pisze:

  O tym ze przejazd w tamtym miejscu to nieporozumienie pisalem juz w momencie oddania go do uzytku w okolicach 2013 roku. Czterotorowa linia kolejowa tam jest najruchliwsza w kraju. W dodatku budowana jest bocznica, wiec czas opuszczenia zapor jeszcze sie wydluzy.
  Docelowo obok, w miejscu gdzie konczy sie peron przystanku Parzniew ma przebiegac wiadukt Paszkowianki, ale czy to wystarczy dla ruchu lokalnego? Zobaczymy po otwarciu tunelu na Dzialkowej.

 13. Slip pisze:

  Incydent? Drużniczka chyba wogóle nie wiedziała, że zbliża się pociąg. Otworzyła szlabany, Dosłownie dwa auta wjechały na przejazd i szlabany nagle zaczęły się zamykać. Drugie z aut ledwo zdążyło przejechać

 14. Ja pisze:

  Widziałam dokładnie w tym miejscu kiedyś taka sama sytuację. Podniesione szlabany samochody jechały i nagle pociąg pendolino. Trąbil już z daleka , trochę wychamowal więc ludzie zdążyli zjechać z torów

 15. Wilku straszny pisze:

  PiS rozkłada na łopatki całą Polskę. PKP PLK w ruinie.

  • Jarosław pisze:

   Dokładnie. Do tego teraz Kuchciński do dymisji się podał, złodziej a to tylko wierzchołek góry lodowej. Pis to dno

  • ktoslepszy pisze:

   za PO to był luksus ,WILKU STRASZNY nie strasz bo sie zesrasz

   • Kitek pisze:

    Jak PO kradło tzn że PiS może jeszcze więcej. ? ? ? Ruszmy głowami ☺

    • Wojtek pisze:

     No właśnie to PiS kradnie mniej. Zobacz jak uczciwym człowiekiem jest Kaczyński. On najchętniej wszystko rozdałby rodzinom, kościołowi, ubogim, emerytom. I to jest uczciwe, taki jest cały PiS

     • M pisze:

      To niech sprzeda spółkę Srebrna i siedzibę partii na Nowogrodzkiej, skoro najchętniej by rozdał. PiS kradnie więcej, Tusk latał samolotem rejsowym razem z innymi pasażerami, Kuchciński specjalnie uruchamiał loty samolotem rządowym.
      Poza tym PiS wybił sie na hasłach, że takie wykorzystywanie zasobów jest niedopuszczalne i nie będą tak robić. A okazuje się, że robią jeszcze więcej.

     • piastowiak pisze:

      A co z ustawą 447 JUST? Sprawa została wyciszona, a to znaczy, że po cichu coś knują i na jesieni jak wygrają wybory będą płacić haracz. Kaczyński już dawno powiedział, że sprawa roszczeń żydowskich nie budzi wątpliwości ani w PiS ani w PO. Pozostaje tylko kwestia jak to załatwić (w domyśle tak abyśmy się nie połapali). Tak wynika z ujawnionej przez Wikileaks notatki ze spotkania Kaczyńskiego z ówczesnym ambasadorem USA w Polsce Ashem. Jedni i drudzy są siebie warci. Jedni są jawnymi zdrajcami, a drudzy grają rolę patriotów. A ja im mówię WSZYSCY WON.

  • Xiao7 pisze:

   A PO co robiło?? przecież to samo… więc przestań marudzić i wybieraj z głową przy urnie

  • Wilku Starszy pisze:

   Prosze sie pode mnie nie podszywac.

  • TT pisze:

   Nie dość że straszny to i głupi

  • AntyGermanin pisze:

   masz zlasowany mózg i jeszcze chcesz żeby inni tak mieli ?
   PIS odbudował potęgę kraju, ale widać że ty tego nie ogarniasz , albo nie mieszkasz w Polsce i nadajesz skądinąd stad ten błedny odbiór rzeczywistości

 16. Pamiętacz pisze:

  Kładkę w Pruszkowie zlikwidowali z powodu wprowadzenia szybkich kolei. A potem wybudowali przejazd… Gdzie sens, gdzie logika? Przejazdy kolejowe to były dobre w XIX w., gdy pociąg jechał z prędkością kilkudziesięciu km/h. W dodatku na torze jechały dwa pociągi na dobę… Podziwiam inteligencję osób, które spowodowały budowę tego przejazdu zamiast wiaduktu lub tunelu ;))))) Prawie 30 lat temu malutki wówczas Piastów prowadził wieloletnią szarpaninę z wierchuszką, żeby zamknąć przejazd i wybudować wiadukt. Przez lata nikt na górze nie chciał o tym słyszeć. A jednak im się udało.

 17. Anonim pisze:

  Kiedy wprowadzane było Pendolino miało nie być żadnych przejazdów ze szlabanami. Widać kolei nie zależy na bezpieczeństwie. Świadczy o tym również stan niektórych przejazdów nie strzeżonych gdzie krzaki wszystko zasłaniają.

 18. mega pisze:

  Tam w końcu dojdzie do katastrofy, wtedy przejazd naziemny zostanie zlikwidowany, a w jego miejsce powstanie wiadukt. Taka jest logika i kolej rzeczy w Polsce.

 19. sda pisze:

  Tego typu przejazd w normalnym kraju w 2019 roku nie powinien istnieć

 20. taka_prawda pisze:

  Tam powinien być tunel, a nie zwykły przejazd ze szlabanami. Zwłaszcza przy takim ruchu kolejowym – a na szlabanach można utknąć nawet 30-40 minut…

  • Kierująca26 pisze:

   Coś o tym wiem…
   Ostatnio stałam 25 min a dotarlam na przejazd jak ten już był zamknięty… Ten przejazd to jakaś porażka totalna. Już dawno powinien być w tym miejscu tunel albo wiadukt… Ale po co… Mądry Polak po szkodzie… Standard.

   • robal pisze:

    Już dawno to był przejazd w tym samym miejscu. W latach powojennych, duszeńko, chyba do lat 70-tych, kiedy komuchy paskudne przejazd zlikwidowały, bo miała powstać droga – „paszkowianka”. I tak buduje się ją do dziś. A można było już dawno temu wybudować wiadukt lub tunel, choćby w latach 2007-15.

  • Gall pisze:

   przecież tunel jest budowany w miejscu starego przejazdu kolejowego kolo biedry na paryżewie….pominę fakt ile trwa już budowa…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły