Niebawem rozpocznie się budowa sali gimnastycznej w Michałowicach

Michałowice

Władze gminy Michałowice wybrały przedsiębiorstwo, które wybuduje salę gimnastyczną w szkole podstawowej przy ul. Szkolnej. Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace.

Do przetargu oferty złożyły cztery przedsiębiorstwa. Najkorzystniejszą z nich złożyła firma ARBUD. Przedsiębiorstwo zobowiązało się wykonać usługi za kwotę poniżej 7,8 mln zł.

W ramach inwestycji powstanie nowoczesny obiekt. Do nowej sali gimnastycznej dobudowane będą trybuny na 190 widzów. Wykonawca ociepli nowy budynek i zamontuje pompy ciepła. Ze względu na zmiany parametrów energoefektywności zmieniony będzie dach.

Nowy budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach prac powstaną dwie toalety i winda, z których skorzystają także ludzie poruszający się na wózkach inwalidzkich.

Wykonawca zmodernizuje sanitariaty, szatnie, pomieszczenia dla nauczycieli oraz składziki na sprzęt sportowy. Robotnicy wybudują również szyb windowy.

W ramach rozbiórki starych utwardzeń powstanie więcej miejsca na zieleń i rekreację.

Wykonawca zrealizuje inwestycję w dwóch etapach. W części pierwszej robót wykonawca poprowadzi prace konstrukcyjne zewnętrzne związane z rozbudową sali sportowej. Prace mają zakończyć się do 30 czerwca. Przebudowa zaplecza, szatni, sanitariatów oraz budowa szybu windy zgodnie z ustaleniami ma trwać od 1 lipca do 31 sierpnia. Montaż windy zaplanowano pomiędzy 1 września a 31 października.

W drugim etapie inwestycji nastąpi rozbudowa i przebudowa sali sportowej z powstaniem trybun oraz zaplecza magazynowego. Prace zaplanowano w okresie od 1 września do 20 czerwca 2022 roku. Ze względu na inwestycję szkoła przeprowadzi zajęcia z wychowania fizycznego w boisku zadaszonym balonem. W zimę uczniowie będą trenować na lodowisku.

Gmina planuje zmodernizować budynek szkoły. Trwa postępowanie przetargowe na wykonanie termomodernizacji placówki. Do tej pory wpłynęło 13 ofert. W wakacje ruszy remont stołówki szkolnej.

Teren w pobliżu szkoły będzie jeszcze piękniejszy. Władze planują nasadzenia platanów na ul. Szkolnej.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Niebawem rozpocznie się budowa sali gimnastycznej w Michałowicach”

  1. Radek pisze:

    a 2 trybuna na Zniczu kiedy bedzie ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły