Nie wszystkie kina otwarte od 6 czerwca

Region

Od 6 czerwca odmrożone zostanie funkcjonowania kin, teatrów, filharmonii, audytoriów w domach kultury czy cyrków. Niestety najpopularniejsze sieci nie otworzą się w tym terminie.

Na informacje o otwarciu kin czekało wiele osób. Mimo, że rząd dał taką możliwość, większość popularnych sieci zrezygnowała z tego terminu. Może to być spowodowane obostrzeniami jakie dotyczą tych obiektów – pojemność widowni może być wykorzystana maksymalnie do 50 procent, zostaje również obowiązek noszenia maseczek ochronnych.

Warto zaznaczyć, że od 6 czerwca na kinowy seans będziemy mogli wybrać się do kina w grodziskim Centrum Kultury. Dodatkowo seanse od przyszłego poniedziałku wznawia również grodziskie Kino Wolność.

Helios, Cinema City i Multikino wydały oświadczenia w związku z ich decyzją.

Helios
„Sieć Helios nie uruchomi w tym dniu swoich multipleksów – czas na przygotowanie się do ponownego otwarcia jest bardzo krótki, a nie są znane wymogi związane z zasadami funkcjonowania kin. Nie wiadomo, jaki reżim sanitarny ma obowiązywać w obiektach kinowych i w czasie seansów. Prowadzimy też rozmowy z dystrybutorami i producentami w sprawie ustalenia kalendarza i dostępności repertuaru”

Cinema City
„Tak jak Wy nie możemy już doczekać się, aby otworzyć nasze kina i ponownie powitać Was najlepszą filmową rozrywką! Pomimo decyzji Rządu RP o możliwości otwarcia kin już 6 czerwca, Cinema City mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo i Wasz komfort oraz naszych pracowników zdecydowało, że otwarcie kin naszej sieci nastąpi w terminie późniejszym”

Multikino
„Kina sieci Multikino będą otwierane stopniowo w późniejszym terminie. Obecnie przygotowujemy się na Wasze ponowne przyjęcie. Nasze prace obejmują m.in.: przygotowanie zaplecza sanitarnego, które umożliwi Wam przyjemny i bezproblemowy udział w premierach filmowych. O planowanej dacie otwarcia poszczególnych kin sieci Multikino, poinformujemy w kolejnych komunikatach”

Miłośnicy dużego kranu mogą się wybrać do warszawskich kin: Luna i Muranów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.