Nie wszyscy płacą za śmieci

Podkowa Leśna

W Podkowie Leśnej pojawił się problem dotyczący odbierania odpadów. Okazuje się, że nie wszyscy płacą za śmieci. Burmistrz apeluje o weryfikację deklaracji śmieciowych.

Ponad 3 tys. osób powinno uiszczać opłaty za śmieci w Podkowie Leśnej. Problem w tym, że część mieszkańców wystawia odpady, ale nie płaci za ich wywóz. – Z danych wynika, że ponad 900 osób nie zostało zgłoszonych do opłaty za śmieci. Bez podpisanej deklaracji dotyczących odpadów pozostaje obecnie ok. 284 nieruchomości – przedstawia Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Dodatkowo przeprowadzona kontrola wykazała, że w zgłoszeniach pojawia się problem zaniżania liczby osób zamieszkujących daną nieruchomość. Tym samym takie gospodarstwo płaci za śmieci mniej niż powinno. – Nie zakładam złej woli u mieszkańców, tylko być może zbyt słabą informację ze strony urzędu. Dlatego przypominam: każda osoba, która mieszka w Podkowie Leśnej, również najemca, ma obowiązek uiszczania opłaty za śmieci. Deklarację wraz z ilością faktycznie zamieszkujących osób daną nieruchomość należy zgłosić w Urzędzie Miasta. Opłata za śmieci segregowane to 15 zł miesięcznie od osoby, śmieci niesegregowane – 30 zł miesięcznie od osoby. Opłatę należy wnosić do 15 marca, 15 maja, 15 września i 15 listopada. Urząd nie wysyła rachunków do opłaty – podaje burmistrz.

Miasto zapowiada, że szczegółowo zajmie się sprawą. Burmistrz prosi mieszkańców o weryfikację deklaracji śmieciowych. – Urząd ze swojej strony podejmuje czynności wyjaśniające w stosunku do właścicieli nieruchomości, których złożone deklaracje budzą wątpliwości lub jest ich brak –  zapowiada Tusiński.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.