Odpowiedni dobór materaca, to zdrowy i wygodny sen

Art. Sponsorowany

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo sen wpływa na jakość naszego codziennego życia. Powodem złego samopoczucia, bólu kręgosłupa, a nawet wad postawy może być nieodpowiednio dobrany materac. Zatem jaki wybrać? Na rynku są ich setki, dlatego postaramy się wyjaśnić ten temat.

Drażliwość, uczucie zmęczenia, bóle kręgosłupa i stawów, brak koncentracji, ogólne niezadowolenie. Znacie to? Te dolegliwości często powoduje zły sen. Aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował i przede wszystkim miał siłę na cały dzień, był wypoczęty i zrelaksowany, nie wystarczy tylko odpowiednia ilość snu oraz zasypianie o stałej porze. Nawet jeśli dopilnujemy tych reguł, a położymy się na niewłaściwie dobranym miejscu do spania, to nie liczmy na udaną regenerację. Ważną i pomijaną kwestią jest odpowiednio dobrany materac. Tylko tutaj wybór nie jest taki łatwy jak mogłoby się wydać. Wiele osób kieruje się tym, żeby materac był po prostu twardy, nie jest to właściwy kierunek. Materac powinien być odpowiednio dobrany do naszego ciała – wagi, wzrostu czy problemów zdrowotnych. Na co więc zwrócić uwagę? Jaki materac będzie tym najlepszym?

Po pierwsze nie ma jednego cudownego materaca, który będzie odpowiedni dla każdej osoby. Wybór materaca, na którym będziemy spędzać prawie połowę swojego życia, możemy porównać do wyboru dobrych butów. Osoby mające aktywną pracę potrzebują dobrze dopasowanego obuwia, wygodnego, wykonanego z odpowiednich materiałów.
W końcu praca na etat to 8 godzin w ciągu dnia. Podobnie jest ze snem, zaleca się spać od 6 do 8 godzin – mówi ekspert Justyna Leśniewska z JYSK, lider sprzedaży i ekspert w dziennie snu. Dlatego tak samo jak nie ma idealnego, jednego rodzaju obuwia dla wszystkich, tak samo nie istnieje uniwersalny model materaca. Należy dobrać twardość materaca do swojej wagi, szerokość do wymiarów naszego ciała, ważny jest także rodzaj materaca, piankowy lub sprężynowy – dodaje.

Materac musi być jak garnitur skrojony na miarę. Gdy wybierzemy materac sprężynowy zwróćmy uwagę na liczbę sprężyn w jego wnętrzu. Jeśli chcemy zakupić materac piankowy musimy wiedzieć, że jest kilka rodzajów pianek. Materace posiadają też w sobie wiele różnych dodatków np. matę kokosową, która jako naturalny materiał zapewnia właściwą wentylację oraz usztywnia i utwardza materac. Także pokrowiec materaca możemy dostosować do indywidualnych preferencji. W naszej ofercie dostępne są pokrowce z dodatkiem łagodzącego aloesu, z włóknami „Silverline” mającymi antybakteryjne właściwości, czy pokrowce posiadające paski wentylacyjne zwiększające cyrkulację powietrza. Przed zakupem materaca najlepiej położyć się na kilku różnych modelach oraz porozmawiać z ekspertem. W tym niełatwym wyborze materaca pomogą sprzedawcy JYSK. – Zdajemy sobie sprawę, że wybór nie jest łatwy i w każdym naszym sklepie stacjonarnym czekają nasi eksperci. Chcemy, by nasi klienci czuli się pewnie kupując materac. W JYSK istnieje możliwość przetestowania materaca serii GOLD przez 100 dni. Zatem jeśli okazałoby się, że wybrany egzemplarz nie spełnia naszych wymagań, możemy go wymienić na inny. 100 dni to odpowiedni czas żeby, dosłownie, przespać się z tematem! – zachęca Justyna Leśniewska.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.