Nie spisałeś się? Masz czas do północy!

Region

Spis Powszechny 2021 dobiega końca. Spóźnialscy mają czas do 23.59, aby się spisać i uniknąć kary.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwał od 1 kwietnia. Dzisiaj o godz. 23.59 nastąpi zamknięcie akcji.

Nie zostawiajcie spisu na ostatnią chwilę. Niespisanych jest wciąż kilkaset tysięcy Polaków. To może spowodować, że formularz internetowy nie będzie działał płynnie i stabilnie, a rachmistrzowie nie zdążą do was zadzwonić.

Rachmistrzowie będą dzwonić z dwóch numerów: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99. Odebranie połączenia wiąże się już z obowiązkiem udzielenia odpowiedzi na pytania. Za odmowę udzielenia informacji grozi kara grzywny do 5 tys. zł. Również podawanie fałszywych danych grozi odpowiedzialnością karną – do 2 lat pozbawienia wolności.

Najłatwiej jednak dokonać samospisu przez internet. Formularz ma prostą, intuicyjną formę, a jego wypełnienie zajmuje kilka-, kilkadziesiąt minut. Dla ułatwienia zostawiamy Wam link do formularza internetowego.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Nie spisałeś się? Masz czas do północy!”

 1. dzień po pisze:

  I już po spisie , do mnie nikt nie zadzwonił , więc nie odmówiłem , czyli wykroczenia nie ma .

 2. Nareszcie koniec pisze:

  skoro „Odebranie połączenia wiąże się już z obowiązkiem udzielenia odpowiedzi na pytania.” , to jest proste rozwiązanie, nie odbierać żadnych telefonów . Kara jest za czynną ( a nie dorozumianą) odmowę , czyli nie ma odmowy , nie ma kary .

 3. zgred pisze:

  A potem: pod drzwiami staną, i nocą kolbami w drzwi załomocą …

 4. Brwi-nowianian pisze:

  Hehehehehehehehehehehehehehehehe Heheheheheheheheheheheheheh 😀 😀 😀 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły