Nie ma chętnych na rozbiórkę ogrodzenia

Pruszków

Zabytkowe ogrodzenie Parku Kościuszki znajdujące się wzdłuż ul. Kościuszki przejdzie generalną przebudowę. Zgodę na taki zabieg wyraził Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków. Kłopot w tym, że nie ma chętnych do wykonania prac.

Ogrodzenie okalające Park Kościuszki od strony ul. Kościuszki czasy świetności ma dawno za sobą. Stary obdrapany mur zakończony metalową siatką nie ma też zbyt wielkich walorów wizualnych. Można nawet powiedzieć, że raczej szpeci, niż dodaje uroku. Władze miasta szukają firmy, która zajmie się remontem ogrodzenia. Warto tu zaznaczyć, że po zakończeniu prac ogrodzenie będzie wyglądało zupełnie inaczej.

Pojawił się jednak kłopot. Pruszkowski magistrat w trybie zapytania ofertowego szuka firmy, która zajmie się remontem ogrodzenia. Niestety żadna firma nie złożyła oferty. – We wskazanym terminie nie wpłynęła żadna oferta. Powodem unieważnienia postępowania jest zatem brak wpływu ofert – czytamy w dokumentach.

Zapewne władze Pruszkowa podejmą kolejną próbę znalezienia wykonawcy prac związanych z przebudową ogrodzenia.

Jak zmieni się ogrodzenie po remoncie? Dwa słupki znajdujące się przy wejściu do parku u zbiegu ulic Chopina i Kościuszki przejdą generalny remont. Ich dwie kopie zostaną ustawione od strony wejścia przy ul. Kościuszki. Betonowa podmurówka zostanie obniżona do 40 cm i zakończona granitową czapką. Dodatkowo usunięte zostaną kamienie znajdujące się przy wejściu od strony ul. Kościuszki.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Nie ma chętnych na rozbiórkę ogrodzenia”

 1. aaa pisze:

  Obniżyć i na murku położyć deski, ławki bardziej potrzebne niż nie wiadomo w jakim celu nowe ogrodzenie,..

 2. (: pisze:

  I żadnego burzenia

 3. (: pisze:

  Odmalować i chodnikiem się zająć

 4. obecna... pisze:

  I bardzo dobrze, odnowić i wystarczy…jestem tu ponad 50 lat i nie pamiętam ,
  żeby była kiedykolwiek odświeżana

 5. Pis pisze:

  Ulica i chodniki połamane lepiej to porobic

 6. olo pisze:

  zamiast przetargi ogłaszać powieście kartkę że w 7 dni ma zniknąć ogrodzenie ….za dwa dni go nie będzie ! ZA DARMO !!!

 7. Anonim pisze:

  Dziwi mnie to ,że to co jest na zdjęciu ( metalowa siatką w ramach z profilu „L”) nazywane jest zabytkowym ogrodzeniem .
  Po oryginalnym ogrodzeniu pozostał jedynie cokół i fragmentarycznie zachowane szczątki są na słupie bocznym od strony ul Kościuszki, na tym samym słupie są dwa elementy mocujące bramę , tuż pod nimi przy ziemi odbój . Stare ogrodzenie było zrobione z trzy metrowych przęseł z lanego żeliwa . Fragmenty starego i zabytkowego ogrodnika tkwią nadal na cokole zabetonowane na przełomie lat 80/90 .

 8. Zabytek pisze:

  Niedługo zabytkiem będą stare obszczane murki

 9. robot pisze:

  Zostawić tę podmurówkę w takiej wysokości. Zaproponować jako tło do reklam dla sponsorów.

  • XXX. pisze:

   chałupę sobie i samochód reklamami oblep a nie ogrodzenie parku będziesz zaśmiecać dziadostem. wiocha mentalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły