„Nie” dla fajerwerków w Nowy Rok

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa nie chcą, by w trakcie imprezy miejskiej „Powitanie Nowego Roku” odbył się pokaz fajerwerków. To wynik ankiety przeprowadzonej przez pruszkowski magistrat.

Pokazy sztucznych ogni w sylwestrową noc budzą wiele emocji. Jedni czekają na nie z niecierpliwością. Inni twierdzą, że to marnowanie pieniędzy, zanieczyszczenie środowiska i straszenie zwierząt. Ilu ludzi tyle opinii. Od ubiegłego roku również na pruszkowskich forach internetowych trwa zagorzała dyskusja o tym czy pokazy organizować czy nie.

Władze Pruszkowa postanowiły o zdanie zapytać mieszkańców. Pruszkowianie w specjalnej ankiecie mogli wyrazić swoje zdanie i odpowiedzieć na pytanie czy w trakcie powitania Nowego Roku pokaz fajerwerków ma się odbyć. Głosowanie zakończyło się 30 września. Jak głosowali mieszkańcy? W głosowaniu online oddano 3996 głosów, na „TAK” było 1776 wskazań, na „NIE” – 2220. W głosowaniu papierowym oddano 604 głosy. Na „TAK” oddano 373 głosy, a na „NIE” – 231. Ogólny stosunek głosów 2149 głosów na „TAK”, 2451 głosów na „NIE”.

Fajerwerków na przywitaniu Nowego Roku nie będzie. Jak zatem będzie wyglądał miejski Sylwester? Dziś urząd nie chce jeszcze zdradzać szczegółów.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 18

18 odpowiedzi na “„Nie” dla fajerwerków w Nowy Rok”

 1. Leszek pisze:

  Pruszkowiacy na „nie” jesteście niezłymi debilami.

 2. Jan Groszek pisze:

  co za głupia ankieta. Lepiej by zrobili ankietę czy mieszkańcy chcą nowego blokowiska na ul. łączniczek AK przy rondzie czy jednak wolą coś związanego z kulturą, aby wreszcie się coś na Żbikowie działo.

 3. Oburzony pisze:

  ankieta nie jest podstawa brało w niej udział jedynie coś koło 3 tysięcy osób jak rozumiem to są standardy demokracji ?
  Tytuł artykułu też jest oczywistym kłamstwem mieszkańców w Pruszkowie jest koło 70 tysięcy to ja się pytam kto tak zdecydował ?
  Swoja drogą specjalnie kupie petardy …

 4. mangos pisze:

  To mnie nie zobaczycie, podobnie jak wielu innych osób. Nie wiem, kto tutaj głosował, ale nie rozumiem, w jakim celu odbierają mieszkańcom kolejną rozrywkę. Tutaj w ogóle będzie się jeszcze cokolwiek działo? Szkoda gadać…

 5. Wolfie older pisze:

  Co ten motloch myśli, że se kupi kundla, innym zabroni się bawić, a sam g…a z trawnika nie zbierze?

 6. Zgaduj pisze:

  Widać że już nikt kundla wychowac nie umie i przez kilku idiotów odbierac dzieciom i innym radość z puszczania fajerwerków ja osobiscie będę strzelał i nikt mnie nie powstrzyma a piesek tak wychowany że bez problemu odpalam petardy przy nim

 7. Asd pisze:

  Czyli jest całkowity zakaz w mieście, czy tylko dzięki temu „referendum” Miasto Pruszków jako organizator?

 8. pello pisze:

  zapewne ludzie nie zrozumieli pytania i odpowiadali o fajerwerkach odpalanych przez prywatne ososby w kazdym miejscu +- 3 dni przed/po nowym roku.

 9. Dl pisze:

  Ludziom juz sie poprzewracało w baniach z tymi zwierzetami.Niedlugo karetki,policja itd nie beda mogly używać sygnałów dźwiękowych bo kundel sie boi.Pizdnać sie w te puste łby!!!!!

 10. jolka pisze:

  zapewne na ” nie ” głosowały opcje lpg+ boją się męskich wyzwań

 11. paca pisze:

  Wreszcie jakaś pozytywna decyzja,

 12. badura pisze:

  Sylwester bez fajerwerków to jak toast sylwestrowy ”PICOLLO”

 13. normalny pisze:

  Co to za miarodajna ankieta, w której udział bierze „aż” ok. 9% mieszkańców.

 14. Anonim pisze:

  no i fajnie

 15. Oleg pisze:

  A ja i tak odpale petardy. Pies somsiada ujada cały rok. Tylko czekam na ten wieczór kiedy będę mógł odpalić korsarza pod jego oknem. Zobaczymy kto sprite a kto pragnienie…. Hie Hie Hie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły