Nie będzie zmiany nazwy dla Stawów Walczewskiego

Grodzisk Maz.

Włodarze Grodziska Mazowieckiego w maju ogłosili konsultacje społeczne dotyczące nowej nazwy dla dotychczasowych Stawów Walczewskiego. Pomysł ten spotkał się z negatywnym odzewem wśród mieszkańców. Wszystko wskazuje na to, że zmian nie będzie.

Grodziskie Stawy Walczewskiego obecnie przechodzą gruntowną rewitalizację. Inwestycja, która zmieni to miejsce „nie do poznania” pochłonie ponad 1,8 mln zł. Wraz z modernizacją otoczenia włodarze wpadli na pomysł aby pójść o krok dalej i nadać stawom nową nazwę. Delikatnie mówiąc mieszkańcy negatywnie ustosunkowali się do propozycji.

Włodarze podkreślają, że była to tylko propozycja z ich strony, a nie przesądzona decyzja. – Cieszymy się z tak powszechnego odzewu na nasz artykuł. Świadczy to o tym, że mieszkańcy coraz aktywniej angażują się w sprawy miasta i chcą się wypowiadać na różne tematy. Taka właśnie była nasza intencja, chcieliśmy skonsultować z Państwem, czy istnieje potrzeba zmiany obecnej nazwy i jeśli tak, to jakie są Wasze propozycje. Niestety wiele osób odebrała naszą inicjatywę, jako przesądzoną decyzję o zmianie nazwy, co pokazuje, że w przyszłości powinniśmy bardziej podkreślać konsultacyjny charakter tego rodzaju zapytań – czytamy na stronie internetowej gminy Grodzisk Mazowiecki.

Konsultacje społeczne w tej sprawie trwały do 29 maja. Jaki będzie ich wynik? Okazuje się, że zmian nie będzie. – Dziękujemy wszystkim, którzy zabrali głos w tej sprawie. Przeprowadzone konsultacje pokazały, że większość mieszkańców pragnie pozostawienia dotychczasowej nazwy i tak też się stanie – napisano na stronie Grodziska.

Zatem zmian nie będzie. Mimo wszystko cześć mieszkańców przesłała swoje propozycje. Jakie? Prezentujemy poniżej:

1.    ZACZAROWANY ZAKĄTEK
2.    NA WALCA
3.    PARK ŻABICH PIEŚNI
4.    ZACISZE ROKICIANKI
5.    PARK ŚWITEZIANKI
6.    GRODZISKI PARK NIMF
7.    STAWY SREBRZYSTYCH WÓD
8.    PARK NIMF I DRIAD
9.    ROZLEWISKO ROKICIANKI
10.    WALC ROKICIAŃSKI
11.    NOWA WODA
12.    KOMPLEKS SPORTOWO-REKREACYJNY „BOGORIA”
13.    PARK POŁUDNIOWY
14.    PARK SPORTOWY
15.    PARK WODNY
16.    PARK OSTOJA
17.    ŻYWIOŁ PARK
18.    ALTERNATYWA PARK
19.    WSZECHPARK
20.    PARK WALCZEWSKIEGO
21.    JEZIORKO GRODZISKIE
22.    SŁONECZNA PRZYSTAŃ
23.    GRODZISKI PORT
24.    GRODZISKA PRZYSTAŃ
25.    STAWY IM. DUZEJ RODZINY 3 PLUS
26.    STAWY ROKICIANKI
27.    PARK BŁĘKITNE STAWY
28.    PARK GRODZISKIE STAWY
29.    "GREEN PARK " STAWY WALCZEWSKIEGO

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.