Nawałnica przerwała obóz piastowskich harcerzy

Piastów

Harcerze z Piastowa na miejsce letniego obozu wybrali Kostkowice koło Zawiercia. Środowe nawałnice, które przetoczyły się przez Polskę sprawiły, że obozowiczów trzeba było ewakuować.

Kostkowice koło Zawiercia to idealne miejsce obozowania dla wszystkich harcerzy i harcerek. I nie ma się co dziwić bowiem leśny wypoczynek na obszarze Jury Krakowsko-Częstochowskiej to cudowne przeżycie. Niestety w tym roku plany obozowe pokrzyżowała pogoda.

Nawałnica, która przeszła 14 lipca przez Polskę pojawiła się również nad Kostkowicami. Tam na wakacyjny wypoczynek wybrali się m.in. harcerze z piastowskiego hufca. Gwałtowna burza i porywisty wiatr sprawiły, że zapadła decyzja o ewakuacji 370 harcerzy i harcerek. – Wszyscy zostali alarmowo zakwaterowani w pobliskiej szkole w Kroczycach. Miejscowe służby zarządzania kryzysowego, OSP, Policja oraz żołnierze WOT dołożyli wszelkich starań aby akcja przebiegła sprawnie i tak aby nikt nie ucierpiał. Bardzo serdecznie pracownikom miejscowego samorządu, policjantom, żołnierzom i strażakom za to dziękujemy – opisują piastowscy harcerze.

Zniszczenia obozu są tak wielkie, że zapadła decyzja o powrocie harcerzy i harcerek do Piastowa. Dziś grupa kwatermistrzowska wraca do Kostkowic po pozostawione rzeczy osobiste uczestników obozu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.