Naubliżał kontrolerom, teraz zapłaci mandat

Region

Krzysztof P. obrzucił wulgaryzmami kontrolerów ZTM. Dodatkowo spożywał alkohol w miejscu publicznym i przeszedł przez jezdnię w na czerwonym świetle. Za popełnione wykroczenia otrzymał mandat karny, którego nie przyjął. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

We wtorkowe popołudnie dzielnicowy z Ożarowa Mazowieckiego podjął interwencje wobec wulgarnie zachowującego się mężczyzny. 51-latek obrzucił wyzwiskami kontrolerów ZTM. Krzysztof P. spożywał przy tym piwo i próbował przejść na druga stronę jezdni na czerwonym świetle. Swoim zachowaniem stwarzał  niebezpieczeństwo na krajowej „dwójce” zmuszając kierowców do gwałtownego hamowania i wymijania. Funkcjonariusz policji widząc ogromne oburzenie mężczyzny nakazał mu pozostanie po drugiej stronie jezdni. Po zmianie światła na zielone mundurowy postanowił podjąć interwencję.

Policjant poprosił Krzysztofa P. o okazanie dowodu osobistego. W odpowiedzi na swoje żądanie usłyszał słowa „ wszyscy jesteśmy Polakami”. W trakcie dalszych czynności 51-latek tłumaczył swoje zachowanie niechęcią do kontrolerów, nie zdając sobie sprawy, że wśród nich jest policjant. Dzielnicowy za popełnione wykroczenia nałożył na mężczyznę mandat karny w wysokości 1000 złotych. Krzysztof P. skorzystał z prawa do odmowy przyjęcia mandatu. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.