Nasze szkoły w rankingu „Perspektyw”

Region

Znamy wyniki prestiżowego rankingu miesięcznika „Perspektywy”. W zestawieniu liceów i techników znalazły się szkoły z naszego regionu.

Ranking „Perspektyw” od lat uważany jest za najbardziej miarodajny wskaźnik poziomu kształcenia w szkołach ponadpodstawowych w całym kraju. Licea ogólnokształcące oceniane są za pomocą trzech kryteriów. To sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Co istotne, źródłem danych są protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej

I tak najlepszym liceum w Polsce jest Uniwersyteckie LO z Torunia. Na drugim miejscu znalazło się XIV LO im. St. Staszica z Warszawy. Trzeci wynik należy do V LO im. Augusta Witkowskiego z Krakowa

Jak wypadły szkoły z naszego regionu? Bardzo wysokie 28. miejsce w ogólnopolskim zestawieniu zajęło Społeczne LO nr 5 STO z Milanówka (12. miejsce w województwie mazowieckim). Kolejna placówka z naszego regionu znalazła się na 182. miejscu w Polsce i na 47. na Mazowszu. Chodzi o pruszkowskie liceum im. Tadeusza Kościuszki, które od poprzedniego rankingu awansowało o 87 „oczek”.

Następny wynik w regionie należy do Podkowiańskiego LO nr 60. Szkoła notowana jest na 87. miejscu w województwie i na 410. w Polsce. Nieco niżej uplasował się pruszkowski „Zan”. Liceum zajęło 93. miejsce na Mazowszu i 433. w kraju. Kolejna pruszkowska szkoła w rankingu to Społeczne LO nr 23, które zajęło 137. miejsce w zestawieniu wojewódzkim i 687. w krajowym.

153. miejsce na Mazowszu należy do LO im. Marii Dąbrowskiej w Komorowie. Placówka w ogólnopolskim rankingu zajęła 777 pozycję. 168. lokata w drabince wojewódzkiej dla LO im. Adama Mickiewicza z Piastowa (883 miejsce w kraju).

Grodziskie LO z ZS nr 1 zajęło 177 miejsce w województwie i 956 w Polsce. LO z ZS 1 w Milanówku nie weszło do grona tysiąca najlepszych szkół w kraju, ale zostało umieszczone w zestawieniu wojewódzkim ze 188 lokatą.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “Nasze szkoły w rankingu „Perspektyw””

 1. KK pisze:

  Szkoda, że WPR nie pokazuje jak rankingi naszych szkół zmieniają się na przestrzeni ostatnich lat. Perspektywy to pokazują. I niestety z roku na rok jest coraz gorzej. Nasze szkoły są coraz niżej w rankingach. Ale zapewne nasi włodarze powiedzą, że inwestują w oświatę, pokażą kwoty. Tylko nie ma to przełożenia na poziom oświaty. Ten ranking to jest ranking hańby dla dyrekcji naszych szkół i włodarzy.
  I nie wiem dlaczego WPR nie chciał zamieścić mojego komentarza. Czyżby cenzura. Dlatego piszę go jeszcze raz.

 2. Uwe pisze:

  Słabiutko i tyle w temacie.

 3. Kk pisze:

  Szkoda, że WPR nie podaje rankingów na przestrzeni lat. W regionie nie ma szkoły, którą by poprawiała swoje miejsce. Z roku na rok pozycje są coraz niższe.
  Ale pewnie włodarze powiedzą ile to oni zrobili dla edukacji.
  To jest ranking hańby dla dyrekcji szkół i powiatów.

 4. Anatol pisze:

  Żenujące. Nie ma się czym chwalić. Lepsi uczniowie wybierają szkoły warszawskie.

 5. J23 pisze:

  KOŚCIUCH THE BEST. Być uczniem tego liceum to wielki zaszczyt !!! Szacun dla uczniów , nauczycieli i dyrekcji.

  • Pruszkowianin pisze:

   Jak widac skonczyles te mityczna szkole srednia, a z interpunkcja i podstawowymi zasadami pisania tekstu na komputerze jestes na poziomie zula spod budki z piwem.

   Po pierwsze – nie stawiamy spacji przed wykrzyknikiem.

   Po drugie, nie stawiamy spacji przed przecinkiem.

   Kosciuch The Best – tutaj widze braki w jezyku angielskim.

  • kp pisze:

   Ło matko

 6. Janusz pisze:

  LO im. Adama Mickiewicz w Piastowie na zaszczytnym 883 miejscu w Polsce. Gratulacje!

 7. das pisze:

  Kościuch pewnie jak zawsze po trupach do celu, jak ktoś nie pasuje, to ultimatum, albo robisz wypad, albo na siłe nie zdasz

 8. Aneta pisze:

  Od lat powtarzam, że Zana i Kościucha trzeba ze sobą połączyć. Tylko silna organizacja pozwoli na osiągniecie wartości dodanej dla uczniów i absolwentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły