Nasze powiaty dołączyły do Stowarzyszenia „Metropolia Warszawa”

Region

Do grona samorządów zrzeszonych w Stowarzyszeniu „Metropolia Warszawa” dołączyły również powiaty pruszkowski i grodziski.

Stowarzyszenie „Metropolia Warszawa” integruje gminy i powiaty. Naszym głównym celem jest wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz harmonijny rozwój społeczno-gospodarczy metropolii warszawskiej.

Członkostwo w Stowarzyszeniu umożliwia wspólne negocjowanie warunków pozyskiwania przez metropolię warszawską środków Unii Europejskiej na lata 2021–2027. Współpraca może obejmować także wymianę doświadczeń, udział w szkoleniach oraz specjalistyczną pomoc merytoryczną, w tym możliwość uzyskania pomocy prawnej.

Do „Metropolii Warszawa” należą m.in. Baranów, Błonie, Grodzisk Mazowiecki, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn, Piastów, Podkowa Leśna. Do tego grona w ostatnim czasie dołączyły ró1)nież powiaty pruszkowski i grodziski.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.