Nastolatkowie zdewastowali oświetlenie

Pruszków

Grupa nastolatków zdewastowała oświetlenie w pruszkowskim Parku Żwirowisko. Dzięki czujności dyżurnych ze studia monitoringu miejskiego, funkcjonariusze straży miejskiej zatrzymali nieletnich „na gorącym uczynku”.

Do zdarzenia doszło 7 stycznia w godzinach popołudniowych. Trzej nastolatkowie zwrócili na siebie uwagę kamer monitoringu miejskiego w momencie gdy jeden z nich próbował wyjąć monety z automatu do kupna ziaren dla ptaków. Osoby obsługujące monitoring postanowiły śledzić dalszą drogę nieletnich.

Młodzi chłopcy byli nieświadomi, że ktokolwiek może nadzorować ich zachowanie. Zgodnie z maksymą „jak się bawić, to na całego” postanowili powyrywać kamienie z zabezpieczonych siatką obelisków. Następnie udali się w głąb parku, w kierunku zainstalowanego oświetlenia. W tym momencie na miejsce skierowano patrol interwencyjny.

Niestety w czasie dojazdu patrolu, małoletni zniszczyli już cztery lampy. – Na widok funkcjonariuszy, grupa próbowała uciec. Dla nich niestety próba okazała się nieudana. Nieletni sprawcy zostali ujęci przez strażników i doprowadzeni do radiowozu. Jak się okazało, wszyscy są uczniami pruszkowskich gimnazjów. W takich przypadkach rola strażników się jednak na tym nie kończy. Funkcjonariusze powiadomili jednostkę policji, a następnie ujęci nieletni zostali przekazani policjantom do dalszych czynności – informują strażnicy na swojej stronie internetowej.

Funkcjonariusze straży miejskiej sporządzili odpowiednią dokumentację w tej sprawie. Nagranie z monitoringu posłuży jako dowód, a naprawienie wyrządzonych szkód spocznie na barkach opiekunów chłopców.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.