Narzekają na stan bloków TBS

Pruszków

Mieszkańcy budynku wielorodzinnego przy ul. Łączniczek AK 8 w Pruszkowie twierdzą, że zarządca o nich zapomniał. Płacą duży czynsz, a w zamian otrzymują nieskoszone i zaniedbane trawniki, popękany ściany oraz brudne klatki schodowe. Postanowiliśmy wyjaśnić sprawę.

Z problemem tym zwrócili się do nas mieszkańcy bloku należącego do Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Czynsz jaki płacą do 11,8 zł za mkw. – Trawniki nie były koszone w tym roku wcale o czym świadczy widok metrowych pokrzyw zamiast trawy. Daszki wejściowe są zaśmiecone liśćmi, „petami”, butelkami i innymi śmieciami. Parkingi są porośnięte trawą. Wchodząc na klatkę można zobaczyć brud, popękane ściany, płytki, a nawet brak kratki wentylacyjnej – czytamy w mailu wysłanym na adres kontakt@wpr24.pl.

Ponadto otrzymaliśmy zdjęcia, które pokazują stan bloku i terenu znajdującego się wokół niego (patrz galerię ne dole). Skontaktowaliśmy się z Towarzystwem Budownictwa Społecznego aby wyjaśnić tą sprawę. Według przedstawicieli wszystkie bloki są zarządzane tak jak być powinny. – Nieprawda, że trawniki nie były koszone. Obecne warunki pogodowe sprawiają, że zieleń bardzo szybko rośnie. Poza tym jesteśmy w trakcie koszenia i wszystko niebawem będzie przycięte. Jeżeli chodzi o porządki to dozorca tam jest i powinien sprzątać. Ponadto bywa tak, że w piątek jest czysto, a po weekendzie już nie. Dużo zależy też od mieszkańców – wyjaśnia Zbigniew Piotrzkowski, prezes TBS.

Na zdjęciach jakie otrzymaliśmy widać m.in. spękane ściany. Czy sprawdzany jest stan techniczny budynku? – Oczywiście, że przeprowadzamy kontrole techniczne. Wynika to z przepisów prawa budowlanego – zaznacza Piotrzkowski.

Każdy mieszkaniec, który ma jakiekolwiek uwagi na temat budynków TBS może to bezpośrednio zgłosić do zarządcy. Wszystkie numery telefonów kontaktowych można znaleźć tutaj.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.