Naprawiają uszkodzoną magistralę

Region

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji starają się opanować awarię magistrali wodociągowej, do której doszło rankiem 13 sierpnia.

Wypływ wody z uszkodzonej awarii został zatrzymany, trwa odwadnianie miejsca awarii w celu rozpoczęcia prac. Wodociągowcy musieli zamknąć zasuw w części dzielnicy Włochy obniżyło się ciśnienie wody. Obecnie już trwają prace nad przekierowaniem sieci w celu przywrócenia normalnej dostawy wody w tym rejonie

Na utrudnienia muszą przygotować się również kierowcy. – W wyniku awarii zostały zamknięte dwa pasy ruchu przed rondem Dżochara Dudajewa, skręt na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i Popularnej. Do Pruszkowa przejazd odbywa się wiaduktem nad rondem. W związku z zamknięciem skrętu w Popularną jest wyznaczony objazd przed Castoramą – zjazd do salonu Mercedes – informuje MPWiK.

Odwadniane jest miejsce awarii i ekipy techniczne przystępują do pogłębiania wykopu w celu lokalizacji punktu uszkodzenia magistrali.

Z uwagi na miejsce awarii bez wody są: Ursus, Piastów, Michałowice i Pruszków. W części Ursusa i Pruszkowa jest zabezpieczona dostawa wody do pierwszego pietra budynków wielorodzinnych z ujęć awaryjnych, w tych rejonach nie będzie wody na wyższych piętrach.

Za zdjęcia dziękujemy Wawa Hot News 24

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Naprawiają uszkodzoną magistralę”

 1. Janina pisze:

  Żałuję, że głosowałam na Makucha!!! Jeżeli wie, że awarie pojawiają się z węzła Warszawskiego to należy coś z tym zrobić!!!! Jakieś awaryjne zasilanie. Przeniosłam się z Bemowa kilka lat temu i już żałuję – tam nigdy nie miałam awarii wody czy prądu.

 2. Wkurzony pisze:

  Jest już za chwilę północ a wody nadal nie ma nawet kropli. Mieszkam na pierwszym piętrze ale sąsiad z dołu też nie ma

 3. Demo pisze:

  Nieprawda, że woda jest zapewniona do pierwszych pięter w Pruszkowie. Mieszkam parterze i wody brak. Pytam się kiedy się skończą te regularne awarie? Żenująca sytuacja w żenującym mieście zarządzanym przez nieudacznika i miglanca

 4. piet pisze:

  głosowałem na p. Makucha-a on nic nie robi, jest covid trzeba myć ręce a wladze miasta mają nas gdzieś

 5. Fvbn pisze:

  Ustawiczne problemy z wodą, z tego słynny jest też Pruszków,

 6. rtew pisze:

  Pewnie znów wina Trzaskowskiego…

  • Nauczycielka pisze:

   Nie pewnie a na pewno. Kolejna awaria starej magistrali na popularnej w Warszawie. Jak oni naprawiają, że wciąż setki tysięcy ludzi muszą cierpieć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły