Napad na bank w Błoniu – ojciec i syn na ławie oskarżonych

Region

Prokuratura Okręgowa w Warszawie oskarżyła 55-letniego Wojciecha L. i 23-letniego Piotra L. o dokonanie napadu z bronią na bank w Błoniu. Skradzione pieniądze miały ratować domowy budżet.

Do napadu doszło 23 kwietnia tego roku. O sprawie informowaliśmy tutaj. Tuż przed południem do oddziału SKOK Stefczyka przy ulicy Poniatowskiego w Błoniu wszedł młody mężczyzna i pytał o warunki udzielenia kredytu gotówkowego. Po uzyskaniu informacji wyszedł i wsiadł do zaparkowanego w pobliżu samochodu. Chwilę później do placówki wszedł drugi mężczyzna, krzyknął „To jest napad! Mężczyzna wyjął z torby broń i oddał strzał w stronę sufitu. Pracownicy banku wydać pieniądze. Dołączył do niego mężczyzna, który wcześniej pytał o kredyt

Gdy dwie kobiety otwierały bankowe sejfy jeden z mężczyzn położył na biurku przedmiot, który – jak twierdził – jest ładunkiem wybuchowym i zagroził, że jeśli usłyszy alarm albo syreny policyjnych radiowozów, wysadzi placówkę w powietrze.

Po otrzymaniu pieniędzy mężczyźni uciekli do auta. Z uwagi na to, że napastnicy pozostawili w placówce urządzenie, które miało być ładunkiem wybuchowym konieczne było wezwanie na miejsce policyjnych pirotechników. Ze względów bezpieczeństwa konieczna była ewakuacja pracownic banku oraz osób z okolicznych budynków. Pirotechnicy ustalili, że urządzenie to tylko atrapa.

Wyjaśnianiem sprawy i ustalaniem sprawców zajęli się policjanci Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji. 28 kwietnia wraz z funkcjonariuszami Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie udali się do miejscowości, w której mieszkali sprawcy – ojciec i syn. W ich mieszkaniu znaleziono broń. Wojciech L. Posiadał zgodę na jej posiadanie.

– Mężczyźni zostali oskarżeni o dokonanie wspólnie i w porozumieniu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Ponadto Piotr L. został oskarżony o kierowanie gróźb do mężczyzny, którego samochód blokował oskarżonym drogę ucieczki. W momencie kierowania do sądu aktu oskarżenia wobec mężczyzn stosowany był środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – przekazała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Oskarżony Wojciech L., przyznał się do winy. Na rabunek udał się samochodem klienta, okleił tylko tablice rejestracyjne. 55-latek wyjaśniał w prokuraturze, że jego syn nie wiedział wcześniej o planowanym przez niego napadzie. Oskarżony zapewniał, że nikomu nie chciał zrobić krzywdy. Napad miał pomóc w załataniu domowego budżetu, nadszarpniętego przez chorobę żony i wysoki kredyt, który zaciągnął jego starszy syn. Wojciech L. powiedział, że po powrocie do domu spalił ubrania, w których pojechali do banku. Podejrzanym grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Napad na bank w Błoniu – ojciec i syn na ławie oskarżonych”

 1. Anonim pisze:

  No to poprawili….budżet domowy😔

 2. polo pisze:

  Jakie miasto taka gangsta.

 3. Kaja pisze:

  No, skoro „Napad miał pomóc w załataniu domowego budżetu, nadszarpniętego przez chorobę żony” to myślę, że jest to okoliczność łagodząca. Pisiory kradną łupią w biały dzień nawet zuchwale i dla czego nikt nic im nie robi?

  • Anonim pisze:

   Na szczęście Tusiory już nie kradną😀 ci to dopiero mieli rozmach.

   • Anonim pisze:

    No rozmach w wysokości 1/10 tego co pisiory kradną. Tylko oni kanciarzy wyrzucali a pisiory krzyczą że te pieniądze im się po prostu należą.

   • Anonim pisze:

    Jeżeli tak uważasz że tusiory miały rozmach to widać że kradzież TVP przez PiS był świetnym pomysłem. Nie jestem ani za PIS ani za PO ale oficjalna kwota ukradziona za PIS już dawno przebiła ta z PO. A poczekajmy aż PiS skończy władze i kolejni przyjdą i sprawdza co się działo, wtedy to miliardy dopiero ujrzą światło dziennie – myślisz że dlaczego PiS to pierwsza partia która robi ustawy typu „nawet jak ukradliśmy ale przeprosimy i powiemy że to w dobrej wierze to nie wolno nas skazać za tą kradzież”. Albo dlaczego to pierwsza partia która ma taki problem z zatrudnianiem rodziny i nepotyzmem że musi oficjalnie w ustawie napisać że nie wolno zatrudniać ludzi z rodziny na stanowiskach kierowniczych skarbu państwa jeżeli nie mają kompetencji – bo bez tego pisowcy nie mogą się powstrzymać przed tego typu kradzieżami.

   • Anonim pisze:

    Czyli w PiS dla troli już dali wytyczne żeby nie negować że PiS kradnie – bo nawet oni wiedzą że tego zanegować się nie da tylko żeby kłamliwie i bez podania oficjalnego źródła danych kłamać że PiS jest spoko bo kradnie troszkę mniej.

  • Yssma pisze:

   Platformy oszustow nigdy i tak nie przebiją w ilości afer

   • Anonim pisze:

    W ilości może i nie ale w finansowych skutkach przebili już w drugim roku działalności. Pamiętajmy że za PO afera była jak polityk kupił owoce morza zamiast schabowego, dziś na takie doniesienia jak ktoś z PiS rozkreci aferę w stylu PO mówi się „dobrze że tylko tyle a nie znowu wydane przez PiS 70 mln bez uzasadnienia. Nie mówiąc o elektrowni która nie działa z kilka miliardów itd. „.

    • Gggg pisze:

     Do anomim
     PO to dobra partia, ona dbać o szarego człowieka. I 500+chcieli dać, tylko nie zdążyli i elektrownie atomową wybudować tylko im czasu zabrakło, ale prezes kasę brał.
     Mam pytanie, Kto jest twoim idolem i dlaczego jest nim Donald Tusk,? Profesor według tvn

    • Z ancla pisze:

     My wszyscy w zakładzie karnym głosowaliśmy na naszą ukochaną Platformę Obywatelska, tylko PO, tylko Palikot, Donald musisz

 4. urban pisze:

  Pracownicy banku wydać pieniądze a Kali kochać jeść..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły