Najstarszy dąb czeka na nazwę

Brwinów

Według szacunków urzędników dąb szypułkowy rosnący przy ul. Pszczelińskiej 8 jest najstarszym drzewem w Brwinowie. To prawdziwy skarb gminy. Mieszkańcy mają szansę wziąć udział w konkursie na nazwę dębu. Na zwycięzcę czeka nagroda.

Dąb rosnący przy Pszczelińskiej 8 ma 335 lat! Jego rozmiary budzą ogromne wrażenie. Drzewo ma aż 483 cm w obwodzie, jest potężne i wielkie. Dąb na trwałe wpisał się w historię Brwinowa i stał się ważnym pomnikiem na terenie gminy. 

Teraz mieszkańcy mają okazję zagłębić się w jego historię. Burmistrz Brwinowa ogłosił konkurs na nazwę najstarszego drzewa na terenie gminy. Urząd liczy na twórczość oraz zaangażowanie mieszkańców. Każdy może zgłaszać swoje propozycje poprzez formularz, który zamieszony jest na stronie gminy. Zainteresowani otrzymają go również w Biurze Obsługi Interesanta przy ul. Grodziskiej 12. Propozycje należy nadsyłać do 29 maja. 

Jury konkursowe pochyli się nad wszystkimi pomysłami i wybierze z nich trzy najlepsze. Potem głos zostanie oddany w ręce mieszkańców. Od 1 do 12 czerwca za pośrednictwem serwisu facebook będzie można głosować na jedną z trzech wybranych propozycji. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi 30 czerwca.

Uczestnicy mogą liczyć na nagrody. Zwycięzca otrzyma aparat fotograficzny o wartości 650 zł. Pozostali finaliści mogą liczyć na nagrody niespodzianki.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.